Gmina Grodzisk Mazowiecki zatrudni opiekunów świetlic w Kadach i Czarnym Lesie.
Poszukiwana jest osoba z zaangażowaniem społecznym, zamieszkała we wsi Kady lub Czarny Las z którą zostanie podpisana umowa zlecenie.
Świetlica funkcjonuje cyklicznie na podstawie harmonogramu zajęć głównie w godzinach popołudniowych i wieczornych, oraz niecyklicznie poza harmonogramem zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności.
Do obowiązków Opiekuna Świetlicy należy:
1. Udostępnianie świetlicy* m.in. otwieranie i zamykanie okien drzwi, furtek, bram
2. Utrzymanie w czystości, porządku i higienie: świetlicy, wyposażenia (w tym urządzeń, mebli) i terenu wokół świetlicy:
a. w razie potrzeby, ale nie rzadziej niż codziennie w przypadku zajęć lub spotkań w świetlicy: zamiatanie podłóg, układanie i porządkowanie stołów, krzeseł i innego wyposażenia, usuwanie odpadów, pilnowanie przepełnienia zbiornika bezodpływowego, właściwe utrzymanie toalet, zbieranie drobnych śmieci na terenie wokół świetlicy
b. w razie potrzeby ale nie rzadziej niż raz w tygodniu: utrzymanie w czystości szyb wewnętrznych i ścian zmywanie podłóg na mokro, odkurzanie (na mokro lub na sucho) mebli, drzwi, parapetów wewnętrznych, grzejników, wyposażenia AGD i RTV, mycie pojemników na odpady (z wyłączeniem pojemników wewnątrz altany śmietnikowej), usuwanie kurzu ze ścian i sufitów.
c. w razie potrzeby, ale nie rzadziej niż 2 razy w roku: mycie wszystkich połaci okiennych oraz parapetów zewnętrznych, 1 raz w roku mycie pojemników na odpady w altanie śmietnikowej, odkurzanie (na sucho i na mokro lub) podłóg pod meblami i urządzeniami
d. w razie potrzeby: uzupełnianie brakujących środków higieniczno-czystościowych w toaletach i innych pomieszczeniach, dbanie o bezpieczne dojście do drzwi świetlicy (np.: odśnieżanie, usuwanie liści)
3. Zgłaszanie: awarii, usterek i potrzeb związanych z funkcjonowaniem świetlicy odpowiednim służbom.
4. Dbanie o świetlicę i wyposażenie oraz o oszczędność mediów (np. wyłączanie oświetlenia i urządzeń, właściwa obsługa ogrzewania, sprawdzanie zamknięcia ujęć wody)
5. Drobne naprawy nie wymagające specjalistycznych umiejętności
6. Współpraca z instytucjami i osobami zarządzającymi świetlicą
7. Przeciwdziałanie uszkodzeniom i aktom wandalizmu poprzez zwracanie uwagi osobom korzystającym ze świetlicy lub terenu wokół świetlicy w przypadku niewłaściwego zachowania.
8. Bieżące rozwiązywanie problemów, kreatywność i współpraca z osobami prowadzącymi zajęcia.
9. Deratyzacja (zgodnie z obowiązującymi przepisami)
10. Uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości (zgodnie z obowiązującymi przepisami)
11. Odśnieżanie parkingów i terenu funkcjonalnie niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania świetlicy, koszenie i usuwanie trawy, utrzymanie estetyki rabat i zieleni (podlewanie i pielenie)
12. Wykonywanie innych niezbędnych czynności związanych z prawidłowym funkcjonowaniem świetlicy na polecenie Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim.
*świetlica jest to nieruchomość czyli plac stanowiący funkcjonalną całość wraz z budynkami i wyposażeniem
Więcej informacji w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim ul. Kościuszki 32a – Samodzielne Stanowisko ds. Wsi i Obsługi Sołectw oraz pod nr tel. 22 463 46 12