Kultura i sport

Nauka doskonalenia pływania

Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia nauki i doskonalenia pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Lekcje pływania prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów w formie zajęć grupowych.

Więcej..

Akcja edukacyjna "Przed I po - dbaj o higienę...

Akcja ma na celu podniesienie świadomości wszystkich klientów Pływalni Miejskiej "Wodnik 2000" w zakresie dbałości o higienę osobistą oraz zagrożeń, jakie mogą nieść ze sobą nieprawidłowe nawyki higieniczne.

Więcej..

Oferta kulturalna Grodziska Mazowieckiego

W Grodzisku Mazowieckim nie można się nudzić. Oferta możliwości spędzania wolnego czasu jest bardzo bogata - każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej..

NAUKA I DOSKONALENIE PŁYWANIA 

Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia nauki i doskonalenia pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Lekcje pływania prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów w formie zajęć grupowych. To doskonała możliwość nabycia podstawowych technik pływania każdym stylem oraz możliwość udoskonalenia swoich umiejętności w grupach zaawansowanych. Ponad to oferujemy także zajęcia indywidualne dla każdego. Więcej informacji oraz regulaminy zajęć na stronie internetowej: www.grodzisksport.pl. Serdecznie zapraszamy !

AKCJA EDUKACYJNA "PRZED I PO - DBAJ O HIGIENĘ OSOBISTĄ I CZYSTOŚĆ WODY NA BASENIE"

Akcja ma na celu podniesienie świadomości wszystkich klientów Pływalni Miejskiej "Wodnik 2000" w zakresie dbałości o higienę osobistą oraz zagrożeń, jakie mogą nieść ze sobą nieprawidłowe nawyki higieniczne. Kluczowym elementem działań jest uświadomienie osobom korzystającym z Pływalni Miejskiej, że mycie ciała zarówno przed, jak i po skorzystaniu z kąpieli w basenie nie jest tylko zbędnym obowiązkiem, a czynnością, która ma ogromny wpływ na jakość wody w nieckach basenowych, a tym samym na bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich użytkowników obiektu. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do włączenia się i propagowania dobrych nawyków higienicznych.

W Grodzisku Mazowieckim nie można się nudzić. Oferta możliwości spędzania wolnego czasu jest bardzo bogata - każdy znajdzie coś dla siebie.

Życie towarzyskie mieszkańców koncentruje się wokół licznych imprez organizowanych przez Centrum Kultury, Willę Radogoszcz, „Poczekalnię PKP“, a już niebawem także Willę „Niespodzianka“ i Dworek Chełmońskiego w Adamowiźnie – czyli przez Ośrodek Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Są to koncerty, recitale, widowiska muzyczne (balet, opera, operetka), kabarety, spektakle teatralne, wernisaże, warsztaty, a nawet lekcje (lekcje historii, lekcje o filmie). Ofertę uzupełnia nowoczesne kino 3D/4K z frekwencją przekraczającą 100 tys. widzów rocznie. Liczne imprezy plenerowe z cyklicznymi koncertami letnimi „Klasyka w Parku“ gromadzą w sezonie wiosenno letnim całe rodziny nie tylko z terenu naszej gminy. W znacznym stopniu przyczynia się do tego rozwój infrastruktury rekreacyjnej w naszym mieście, zwłaszcza zrewitalizowane w ostatnim czasie Stawy Walczewskiego gdzie istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych, Park Skarbków i Stawy Goliana.

Istnieje bogata paleta zajęć tematycznych dla różnych grup docelowych, rozwija się „Galeria Młodych“ działająca we współpracy z Młodzieżową Radą Konsultacyjną, Strefa Aktywnego Seniora z cyklem koncertów „Gdzie są Gwiazdy z Tamtych Lat“, z Kinem dla Seniora i wycieczkami rowerowymi do ciekawych zakątków Mazowsza oraz różnymi zajęciami stacjonarnymi. W bieżącym roku Ośrodek Kultury obejmuje opieką merytoryczną kilkanaście świetlic wiejskich, gdzie realizowana będzie szeroka oferta kulturalno - rozrywkowo - rekreacyjna. Proponowane są zajęcia, podczas których można m. inn. doskonalić swoje umiejętności taneczne (taniec nowoczesny, towarzyski, hip - hop, popping), muzyczne, teatralne, plastyczne, fotograficzne, można też pod okiem fachowców grać w szachy.

Sukcesy w Polsce i poza granicami naszego kraju odnoszą działające przy Ośrodku Kultury chóry – „Bogorya” i „Cantata”. Przy CK działa również Młodzieżowa Orkiestra Dęta im. Feliksa Dzierżanowskiego, Studio Tańca Magdaleny Wójcik, Szkoła Musicalowa „Animato“, grupa folkowa „Od Grodziska“.

Łącznie Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki organizuje lub współorganizuje rocznie od 500 do 700 imprez różnego formatu.

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowieckie działa dynamicznie siedem dni w tygodniu, od rana do późnych godzin wieczornych. W swej działalności realizuje szeroką ofertę, która łączy rozwój społeczno – kulturalny miasta z gospodarczo – ekonomicznym dzięki czemu  ma szanse w niedalekiej przyszłości stać się swoistą osią kulturalną, integrującą szeroko pojęte środowiska twórcze całego Mazowsza Zachodniego.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki mieści się na drugim piętrze Mediateki.

W Bibliotece wykorzystujemy nowatorskie rozwiązania takie jak stanowiska samodzielnej obsługi czytelniczej, bieżnię VR, narzędzia edukacyjne z zakresu techniki i sztuki. Nowe multimedia takie jak filmy, audiobooki, książka mówiona doskonale uzupełnią książkę tradycyjną w naszej bibliotece.

Poza tradycyjną ofertą merytoryczną (Wypożyczalnia dla Dorosłych, Wypożyczalnia dla Dzieci) znajdują się tu takie przestrzenie jak Sala komputerowa, Sala Cichej Pracy, Pracownia Komputerowa.

Nowością jest przeszklony boks dla najmłodszych dzieci z interaktywnymi zabawkami edukacyjnymi oraz sala YouMedia wyposażona w drukarkę 3D, roboty Photon czy wspomnianą bieżnię VR.

Biblioteka oferuje również możliwość wypożyczania oraz zwrotów książek do Książkomatu usytuowanego na stacji PKP.

W Bibliotece organizowane są darmowe wydarzenia (również cykliczne) o których informacji można zasięgnąć na stronie www biblioteki oraz fanpage’u.

Dyrektor Biblioteki - Dorota Olejnik tel. 22 120 29 00
Tel./fax 22 120 29 00
e-mail: kontakt@biblioteka.grodzisk.pl
adres: ul. 3 Maja 57 (Mediateka, II piętro)
05-825 Grodzisk Mazowiecki
www.biblioteka.grodzisk.pl

Biblioteka Pedagogiczna
ul. 11 Listopada 48 (IV piętro)
Tel.: (22) 755 57 89
E-mail: pbw.grodzisk@pbw.waw.pl
Www: Strona www PBW w Grodzisku

Chór Cantata


HISTORIA ARTYSTYCZNA GRODZISKIEGO CHÓRU KAMERALNEGO CANTATA

Chór Cantata powstał w 2003 roku z inicjatywy kierownictwa Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim Od samego początku chór tworzyła i prowadzi Barbara Paszkiewicz, absolwentka wydziału wychowania muzycznego, w klasie dyrygentury chóralnej, profesora Andrzeja Banasiewicza, Akademii Muzycznej w Warszawie. Stałym akompaniatorem zespołu jest Robert Dziekański, także absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej.

Od 2014 roku, z chórem współpracuje Anna- Maria Krawczykiewicz. specjalistka w zakresie emisji głosu, absolwentka Bydgoskiej Akademii Muzycznej. Zespół liczy około 25 osób i skupia muzyków amatorów. W bogatym repertuarze chóru, znajdują się utwory sakralne ,świeckie, różnych epok i różnych narodowości, pieśni folklorystyczne, patriotyczne oraz utwory rozrywkowe. Na szczególną uwagę zasługuje repertuar kolędowy, który obejmuje zarówno tradycyjne kolędy polskie jak i wiele kolęd zagranicznych. Chór Cantata daje corocznie kilka koncertów o różnej tematyce zarówno w Grodzisku Mazowieckim, okolicznych miejscowościach, a także w wielu miastach w Polsce. Zespół, uczestniczył w wielu konkursach i festiwalach chóralnych w kraju i za granicą:

Osiągnięcia artystyczne:

 • 2010- I miejsce na w XI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie
 • 2011 –styczeń- I miejsce na X ogólnopolskim festiwalu kolęd i pastorałek BETLEJEM U AVETEK w Warszawie
 • 2011- czerwiec- srebrny medal na Międzynarodowym Festiwalu w Ołomuńcu w Czechach
 • 2011- listopad – srebrny medal na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze
 • 2012- srebrny i brązowy medal na Międzynarodowym Konkursie Pieśni Chóralnej w Rimini
 • 2012- dyrygent Chóru Cantata Barbara Paszkiewicz otrzymała medal „Mecenas Kultury” za wybitną aktywność we wspieraniu działalności kulturalnej
 • 2013- I miejsce oraz nagroda Grand Prix na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie
 • 2013- złoty dyplom na Ogólnopolskim Konkursie Maryjnym „Mater Misericordiae”
 • 2014- I miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek : Kolędowe Serce Mazowsza”
 • 2014- złoty dyplom na Festiwalu Pieśni Chóralnej w Barcelonie
 • 2014- I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym „ Silesia cantat” w Głogowie

pl-pl.facebook.com/pages/Cantata

Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych


Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych "Polfa" Sp. z o.o. powstała 1974 roku. Została utworzona z inicjatywy i przy osobistym zaangażowaniu ówczesnego dyrektora Zakładu mgr Stanisława Bieli. Dnia 24 sierpnia 1974 roku, na mocy Zarządzenia Dyrektora G.Z.F. "Polfa" Nr 80/74, określono jej ramy organizacyjne, wyposażenie w instrumenty muzyczne oraz tok szkoleń. Zakładowa Orkiestra Dęta nie powstałaby bez pomocy i wsparcia członków załogi Państwa- Jana Kustosza, Władysława Jamrozowicza, Wacława Karonia oraz Ewy Szostek. Dyrygentem Orkiestry był przez długie lata Leon Olszewski - doświadczony muzyk i kompozytor. Po nim na krótki czas batutę przejął Zdzisław Morawiecki, od 1992 roku zaś Zespół prowadzi Wacław Karoń.

Pierwszy oficjalny koncert odbył się 28 kwietnia 1975 roku, od tego czasu Orkiestra stanowi nieodłączny element życia kulturalnego miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki. Towarzyszy uroczystościom organizowanym dla pracowników naszego Zakładu, uświetnia uroczystości państwowe. Koncertuje nie tylko w obrębie miasta i Gminy Grodzisk Maz., ale również na terenie kraju i zagranicą. Obecnie orkiestra liczy 31 członków. Jej działalność muzyczna cieszy się szacunkiem i uznaniem.

Za całokształt pracy oraz swój niewątpliwy wkład w życie kulturalne regionu Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych "Polfa" Sp. z o.o. została nagrodzona w roku 1999 "Złotą Bogorią" nadawaną przez Kapitułę przy Urzędzie Miasta. 25 VIII 2004 roku członkowie Orkiestry zostali uhonorowani złotymi i srebrnymi odznaczeniami Państwowego Związku Chórów i Orkiestr.

Z dniem 12 listopada 2009r. GZF "Polfa" Sp. z o.o. zmieniła nazwę na GEDEON RICHTER POLSKA Sp. z o.o

Walc Krakowskie gołębie z koncertu LETNIA SERENADA 2005 - Warszawa Praga:
Pobierz i odtwórz walc (plik .mp3, 2.8 MB)

GRODZISK Mazowiecki wita – muz. Jerzy Zablocki
Pobierz i odtwórz Grodzisk Maz. wita (plik .mp3, 3.32 MB)

Grodziski Chór Bogorya


Chór powstał w listopadzie 2000r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, kompozytor, nauczyciel i autor publikacji muzycznych dr Marcin Łukasz Mazur. Z zespołem pracują także Anna Asińska, Barbara Kucharczyk i Alicja Krasińska.

Z początkiem 2006 r. chór przyjął nazwę: Grodziski Chór Bogorya. Chór wystąpił dotychczas ponad 260 razy w wielu miastach Polski, w Austrii, Czechach, Danii, Francji, Hiszpanii, na Litwie, w Niemczech, na Słowacji, w Słowenii, Szwecji, na Węgrzech i we Włoszech, jest laureatem ponad 50 nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach chóralnych. W repertuarze zespołu znajduje się muzyka a cappella i z orkiestrą. Chór nagrał 3 CD oraz dokonał kilku prawykonań muzyki współczesnej.

Latem 2014 r. nastąpiła zmiana pokoleniowa. Dotychczas działające chóry młodzieżowy i dziecięcy zostały połączone. Obecnie zespół liczy około 40 uzdolnionych muzycznie dziewcząt w wieku od 10 do 18 lat.

Grodziski Chór Bogorya
Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9

tel. 0-22 734-79-00
fax 0-22 734-79-01
e-mail: mlmazur@wp.pl
www.bogorya.pl

prowadzenie: Marcin Łukasz Mazur, Anna Asińska,
Barbara Kucharczyk, Alicja Krasińska.

Próby chóru odbywają się w Centrum Kultury w sali konferencyjnej na II pietrze, we wtorki i piątki w godz. 17.30-19.00

Młodzieżowa orkiestra dęta


Willa Radogoszcz


Willa Radogoszcz- zabytkowy budynek, szlachetne idee, kreatywni ludzie. Naszym zadaniem jest prezentowanie historii miasta i regionu w sposób ciekawy, nietuzinkowy i nowoczesny. Treści ważne i istotne dla tworzenia tożsamości przekażemy poprzez anegdotę, zabawę, dźwięk i obraz. Będziemy opowiadać o ludziach i wydarzeniach związanych z Grodziskiem w sposób czytelny, nie spłycając podjętych tematów. Pokażemy  skarby miasta i regionu jak najszerszemu kręgowi odbiorców, nie umniejszając znaczenia i wartości prezentowanych przedmiotów. Wspólnie odkryjemy zapomniane tradycje i zawody. We właściwy sposób oświetlimy przeszłe wydarzenia, by wydobyć z nich esencję historii. Zapraszamy!        https://willaradogoszcz.eu/

Galeria Instrumentów Folkowych


Galeria Instrumentów Folkowych to jedyny w Polsce (a może i w Europie?) zbiór około 1000 instrumentów, przeszkadzajek, i zabawek muzycznych starych i tworzonych współcześnie - stąd nazwy folk.

Kolekcja jest podporządkowana kulturze ludowej słowiańskiej - nieznanej, egzotycznej, nie odkrytej dla turystów do dziś. Jest to jedyne miejsce w Europie, gdzie instrumenty leżą w zasięgu wzroku i ręki... Można zagrać na żydowskich cymbałach, katarynce, basach, harmonii polskiej. Można usłyszeć dźwięk liry korbowej, suki i najbardziej polskiego instrumentu .... pierdziela. A zwiedzanie to kontakt z historią, geografią, muzyką, często zakończone wspólnym muzykowaniem na instrumentach "jakich świat nie widział"........

W pomieszczeniach sąsiadujących z Galerią Instrumentów Folkowych mieści się stała wystawa malarstwa współczesnego - "LANDSZAFT GALERIA" i małe muzeum obrazów, drobiazgów z epoki pani Dulskiej.

Przy Galerii z inicjatywy p. Katarzyny Kani powstał Klub Przedszkolaka "Bartek" o profilu artystycznym. To połączenie Galerii Instrumentów Folkowych, Galerii Obrazów i Klubu Przedszkolaka (fizycznie) razem w jednym miejscu. Bowiem obcowanie ze sztuką, (czyli zbiorem ok. 1000 instrumentów i innych eksponatów) oraz wykorzystywanie tych dóbr przez dzieci w codziennych zajęciach, sprzyja uwrażliwianiu na sztukę, rozbudzaniu wyobraźni, tworzeniu własnych pomysłów, nie wspominając już o bogatej wiedzy dotyczącej samych instrumentów.

Zwiedzanie Galerii Instrumentów Folkowych
po uzgodnieniu telefonicznym

501-680-497 lub 605-854-138
e-mail: kania@galeria-folk.pl
http://www.galeria-folk.pl/
Paweł Stróżewski i Katarzyna Kania Stróżewska

Dyżury w galerii:

W związku z okresiem wakacyjnym dyżury w galerii w dniach 1 lipca 2017 i 5 sierpnia 2017 zostaną przeniesione na 14 i 15 lipca 2017 w pgdz. 10.00-14.00.

Muzeum WKD


Muzeum Elektrycznej Kolei Dojazdowej
ul. Batorego 23, 05-825 Grodzisk Maz.
tel. do sekretariatu WKD (022) 755-55-64

https://www.wkd.com.pl/o-wkd/izba-tradycji.html

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania muzeum Elektrycznej Kolej Dojazdowej, które powstało z okazji 75-lecia uruchomienia kolejki popularnie zwanej "WuKaDką".

Izba tradycji EKD/WKD dostępna jest dla zwiedzających
- w środy w godzinach od 9.00 do 13.30
- w niedziele w godzinach od 11.30 do 14.30

Dla grup zwiedzających istnieje możliwość dostosowania indywidualnych terminów i godzin.

Wystawa obejmuje 75 lat działalności linii i dzieli się na następujące działy:
- okoliczności powstania EKD
- budowa linii EKD z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego
- Dwudziestolecie Międzywojenne
- II Wojna Światowa
- odbudowa zniszczeń wojennych
- eksploatacja linii w latach 1948-2002
- WuKaDe dokąd zmierzasz?
W Muzeum można zobaczyć zdjęcia, dokumenty związane z działalnością EKD/WKD, bilety, akcesoria pojazdów szynowych, przedmioty wyposażenia technicznego, modele taboru czy makiety stacji i budynków.

Do atrakcji grodziskiego muzeum należą m.in.
- deska konduktora z lat 1939-44
- model koła jezdnego z 1927 r.
- hełm strażacki z 1939 r.
- płyty chodnikowe z napisem EKD (1926 r.)
- fragment słupa trakcyjnego (1936 r.)
- zegarek motorniczego z lat trzydziestych.

Elektryczna Kolej Dojazdowa została uruchomiona 11.12.1927 r. Była to pierwsza w Polsce normalnotorowa kolej.

Muzeum PRL-u


Adres: ul. Chlewińska 19
Telefon: 22 498-92-94, 0-661-434-858, 0-605-854-138
Email: kania@galeria-folk.pl
WWW: http://www.galeria-folk.pl/muzeum_prlu.html

Cafe Queen
ul. 11 Listopada 13/15, tel. 0-22 755-72-85,
właściciel: Krzysztof Urtate,
kawiarnia muzyczna - koncerty, recitale, aukcje oraz inne przedsięwzięcia kulturalne

Grodziska Hala Sportowa

Adres: ul. W. Westfala 3
Telefon: 22 792-00-33
WWW: http://www.grodzisksport.pl
Uwagi: Godziny otwarcia: 8:00-22:00 (od 15:30 wstęp dla Klientów indywidualnych)

Grodziski Klub Sportowy "Pogoń"

Adres: al. Mokronoskich 4
Telefon: (22) 755-56-53
WWW: http://www.pogongrodzisk.pl

Korty Tenisowe

Adres: al. Mokronoskich 4
Telefon: 785 252 785
WWW: http://www.kortygrodzisk.pl
Uwagi: dwa korty do tenisa ziemnego zadaszone membraną PCV; dwa korty otwarte (ceglane); ścianka treningowa do ćwiczeń.

Orlik 2012

Adres: ul. Nadarzyńska 61
Telefon: (22) 755 69 51; 724 11 88
WWW: http://www.grodzisksport.pl

Pływalnia Miejska "Wodnik 2000"

Adres: ul. J. Montwiłła 41
Telefon: 22 755-69-51, 724-11-88
WWW: http://www.grodzisksport.pl

Skatepark

Adres: ul. Daleka
Telefon: (22) 755 69 51; 724 11 88
WWW: https://www.grodzisksport.pl

Strefa Ruchu w Książenicach

Adres: Książenice, ul. Młodości 6
Telefon: 22 720 02 12
WWW: http://strefaruchuksiazenice.pl
FB: facebook.com/StrefaRuchuKsiazenice/
FB: facebook.com/strefafootballuksiazenice/
Uwagi: 3 boiska do piłki nożnej pod balonem, 3 boiska do badmintona (+4 maty turniejowe), 4 korty do squasha, 3 korty tenisowe, zajęcia fitness, nowoczesna siłownia, treningi personalne, masaże sportowe i relaksacyjne, sauna, sklep sportowy, restauracja Strefa Sushi i Kawiarnia

WakeForFriends S.C.

Adres: Adamów 18, 05-387 Adamów
Telefon: 694 443 982 (Kuba) 660 566 591 (Łukasz)
Email: biuro@wakeforfriends.pl
WWW: http://www.wakeforfriends.pl
Uwagi: Wakeboarding to świetna zabawa dla Ciebie i Twoich przyjaciół.

Tenis Kozerki

Adres: Kozerki, ul. Jowisza 92, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
Telefon: 516 171 747, 22 462 40 20
Email: info@TenisKozerki.pl
WWW: https://www.TenisKozerki.pl
Uwagi: czynne codziennie 7:00 - 22:00, 4 korty ziemne, kort do padla, mini boisko do koszykówki, strefa street workout, boisko trawiaste 1.000 m2, plac zabaw, trybuny na 200 miejsc, zaplecze – recepcja, szatnie, natryski, TV, WiFi, Cafe Bistro z całorocznym ogrodem zimowym i tarasem widokowym, kamery z transmisją internetową life.

Sala treningowa UKS Budo

Sala treningowa AKADEMII SZTUK WALKI

Adres: ul. Królewska 59a
Telefon: 530 483 592, 530 184 341
WWW: https://www.budogrodzisk.pl
FB: https://web.facebook.com/UKSBudoGrodziskMaz/
Uwagi: Profesjonalnie wyposażona sala treningowa AKADEMII SZTUK WALKI w Grodzisku Mazowieckim. Sala jest przystosowana do prowadzenia zajęć karate, ju-jitsu oraz kick-boxingu. Godziny pracy biura: 15:00-20:00

24 lutego 2016 roku Rada Miejska w Grodzisku Mazowieckim wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia o współpracy z Akademią Piłkarską Legii Warszawa. Tego samego dnia porozumienie zostało podpisane przez przedstawiciela Legii Warszawa S.A., przedstawiciela Akademii Piłkarskiej Legii Sp. z o.o. oraz Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.

Świat wielkiej piłki stanął u bram naszego miasta! Zgodnie z porozumieniem Legia Warszawa zamierza zrealizować nas terenie gminy Grodzisk Mazowiecki kompleks badawczo-rozwojowy z ośrodkiem treningowo-szkolnym. O Grodzisku głośno będzie nie tylko w kraju, ale i w Europie!

Dla wszystkich zainteresowanych szczegółami tej inwestycji, zamieszczamy poniżej treść porozumienia oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania, jakie mogłyby się nasunąć po jego przeczytaniu.

Ewentualne dodatkowe pytania proszę kierować na adres: monika.kwiczak@grodzisk.pl

Monika Kwiczak
Koordynator projektu lokalizacji
Akademii Legii w Grodzisku Mazowieckim

Na górę