- Kultura i sport
- Akcje edukacyjne
- Kultura w Grodzisku
- Biblioteki
- Zespoły artystyczne
- Muzea i galerie
- Obiekty sportowe
- Akademia Piłkarska Legii
Kultura i sport
Nauka doskonalenia pływania
Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia nauki i doskonalenia pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Lekcje pływania prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów w formie zajęć grupowych.
Akcja edukacyjna "Przed I po - dbaj o higienę...
Akcja ma na celu podniesienie świadomości wszystkich klientów Pływalni Miejskiej "Wodnik 2000" w zakresie dbałości o higienę osobistą oraz zagrożeń, jakie mogą nieść ze sobą nieprawidłowe nawyki higieniczne.
Oferta kulturalna Grodziska Mazowieckiego
W Grodzisku Mazowieckim nie można się nudzić. Oferta możliwości spędzania wolnego czasu jest bardzo bogata - każdy znajdzie coś dla siebie.
NAUKA I DOSKONALENIE PŁYWANIA
Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia nauki i doskonalenia pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Lekcje pływania prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów w formie zajęć grupowych. To doskonała możliwość nabycia podstawowych technik pływania każdym stylem oraz możliwość udoskonalenia swoich umiejętności w grupach zaawansowanych. Ponad to oferujemy także zajęcia indywidualne dla każdego. Więcej informacji oraz regulaminy zajęć na stronie internetowej: www.grodzisksport.pl. Serdecznie zapraszamy !
AKCJA EDUKACYJNA "PRZED I PO - DBAJ O HIGIENĘ OSOBISTĄ I CZYSTOŚĆ WODY NA BASENIE"
Akcja ma na celu podniesienie świadomości wszystkich klientów Pływalni Miejskiej "Wodnik 2000" w zakresie dbałości o higienę osobistą oraz zagrożeń, jakie mogą nieść ze sobą nieprawidłowe nawyki higieniczne. Kluczowym elementem działań jest uświadomienie osobom korzystającym z Pływalni Miejskiej, że mycie ciała zarówno przed, jak i po skorzystaniu z kąpieli w basenie nie jest tylko zbędnym obowiązkiem, a czynnością, która ma ogromny wpływ na jakość wody w nieckach basenowych, a tym samym na bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich użytkowników obiektu. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do włączenia się i propagowania dobrych nawyków higienicznych.
W Grodzisku Mazowieckim nie można się nudzić. Oferta możliwości spędzania wolnego czasu jest bardzo bogata - każdy znajdzie coś dla siebie.
Życie towarzyskie mieszkańców koncentruje się wokół licznych imprez organizowanych przez Centrum Kultury, Willę Radogoszcz, „Poczekalnię PKP“, Willę „Niespodzianka“, Mediatekę oraz Dworek Chełmońskiego w Adamowiźnie – czyli przez Ośrodek Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Są to koncerty, recitale, widowiska muzyczne (balet, opera, operetka), kabarety, spektakle teatralne, wernisaże, warsztaty, a nawet lekcje (lekcje historii, lekcje o filmie).
Ofertę uzupełnia nowoczesne kino 3D/4K z frekwencją przekraczającą 100 tys. widzów rocznie oraz studyjne "Kino Wolność". Liczne imprezy plenerowe z cyklicznymi koncertami letnimi „Klasyka w Parku“ gromadzą w sezonie wiosenno letnim całe rodziny nie tylko z terenu naszej gminy. W znacznym stopniu przyczynia się do tego rozwój infrastruktury rekreacyjnej w naszym mieście, zwłaszcza zrewitalizowane w ostatnim czasie Stawy Walczewskiego gdzie istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych, Park Skarbków i Stawy Goliana.
Istnieje bogata paleta zajęć tematycznych dla różnych grup docelowych, rozwija się „Galeria Młodych“ działająca we współpracy z Młodzieżową Radą Konsultacyjną, Strefa Aktywnego Seniora z cyklem koncertów „Gdzie są Gwiazdy z Tamtych Lat“, z Kinem dla Seniora i wycieczkami rowerowymi do ciekawych zakątków Mazowsza oraz różnymi zajęciami stacjonarnymi.
Aktualnie Ośrodek Kultury obejmuje opieką merytoryczną kilkanaście świetlic wiejskich, gdzie realizowana jest szeroka oferta kulturalno - rozrywkowo - rekreacyjna. Proponowane są zajęcia, podczas których można m. inn. doskonalić swoje umiejętności taneczne (taniec nowoczesny, towarzyski, hip - hop, popping), muzyczne, teatralne, plastyczne, fotograficzne, można też pod okiem fachowców grać w szachy.
Sukcesy w Polsce i poza granicami naszego kraju odnoszą działające przy Ośrodku Kultury chóry – „Bogorya” i „Cantata”. Przy CK działa również Młodzieżowa Orkiestra Dęta im. Feliksa Dzierżanowskiego, Studio Tańca Magdaleny Wójcik, Szkoła Musicalowa „Animato“, grupa folkowa „Od Grodziska“.
Łącznie Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki organizuje lub współorganizuje rocznie od 500 do 700 imprez różnego formatu.
Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowieckie działa dynamicznie siedem dni w tygodniu, od rana do późnych godzin wieczornych. W swej działalności realizuje szeroką ofertę, która łączy rozwój społeczno – kulturalny miasta z gospodarczo – ekonomicznym dzięki czemu ma szanse w niedalekiej przyszłości stać się swoistą osią kulturalną, integrującą szeroko pojęte środowiska twórcze całego Mazowsza Zachodniego.
Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki
Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki mieści się na drugim piętrze Mediateki.
W Bibliotece wykorzystujemy nowatorskie rozwiązania takie jak stanowiska samodzielnej obsługi czytelniczej, bieżnię VR, narzędzia edukacyjne z zakresu techniki i sztuki. Nowe multimedia takie jak filmy, audiobooki, książka mówiona doskonale uzupełnią książkę tradycyjną w naszej bibliotece.
Poza tradycyjną ofertą merytoryczną (Wypożyczalnia dla Dorosłych, Wypożyczalnia dla Dzieci) znajdują się tu takie przestrzenie jak Sala komputerowa, Sala Cichej Pracy, Pracownia Komputerowa.
Nowością jest przeszklony boks dla najmłodszych dzieci z interaktywnymi zabawkami edukacyjnymi oraz sala YouMedia wyposażona w drukarkę 3D, roboty Photon czy wspomnianą bieżnię VR.
Biblioteka oferuje również możliwość wypożyczania oraz zwrotów książek do Książkomatu usytuowanego na stacji PKP.
W Bibliotece organizowane są darmowe wydarzenia (również cykliczne) o których informacji można zasięgnąć na stronie www biblioteki oraz fanpage’u.
Dyrektor Biblioteki - Dorota Olejnik tel. 22 120 29 00
Tel./fax 22 120 29 00
e-mail: kontakt@biblioteka.grodzisk.pl
adres: ul. 3 Maja 57 (Mediateka, II piętro)
05-825 Grodzisk Mazowiecki
www.biblioteka.grodzisk.pl
Biblioteka Pedagogiczna
ul. 11 Listopada 48 (IV piętro)
Tel.: (22) 755 57 89
E-mail: pbw.grodzisk@pbw.waw.pl
Www: pbw.waw.pl
Chór Cantata
HISTORIA ARTYSTYCZNA GRODZISKIEGO CHÓRU KAMERALNEGO CANTATA
Chór Cantata powstał w 2003 roku z inicjatywy kierownictwa Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim Od samego początku chór tworzyła i prowadzi Barbara Paszkiewicz, absolwentka wydziału wychowania muzycznego, w klasie dyrygentury chóralnej, profesora Andrzeja Banasiewicza, Akademii Muzycznej w Warszawie. Stałym akompaniatorem zespołu jest Robert Dziekański, także absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej.
Od 2014 roku, z chórem współpracuje Anna- Maria Krawczykiewicz. specjalistka w zakresie emisji głosu, absolwentka Bydgoskiej Akademii Muzycznej. Zespół liczy 26 osób i skupia muzyków amatorów.Chór Cantata, działając od czternastu lat pod patronatem Grodziskiego Centrum Kultury stał się już ważnym i rozpoznawalnym elementem życia kulturalnego naszego regionu. Oprócz działalności czysto koncertowej, chór angażuje się również w życie społeczne naszej gminy, uświetniając swoją muzyką liczne uroczystości i wydarzenia okolicznościowe. Zespół, uczestniczył w wielu konkursach i festiwalach chóralnych w kraju i za granicą:
Osiągnięcia artystyczne:
- 2010- I miejsce na w XI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie
- 2011 –styczeń- I miejsce na X ogólnopolskim festiwalu kolęd i pastorałek BETLEJEM U AVETEK w Warszawie
- 2011- czerwiec- srebrny medal na Międzynarodowym Festiwalu w Ołomuńcu w Czechach
- 2011- listopad – srebrny medal na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze
- 2012- srebrny i brązowy medal na Międzynarodowym Konkursie Pieśni Chóralnej w Rimini
- 2012- dyrygent Chóru Cantata Barbara Paszkiewicz otrzymała medal „Mecenas Kultury” za wybitną aktywność we wspieraniu działalności kulturalnej
- 2013- I miejsce oraz nagroda Grand Prix na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie
- 2013- złoty dyplom na Ogólnopolskim Konkursie Maryjnym „Mater Misericordiae”
- 2014- I miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek : Kolędowe Serce Mazowsza”
- 2014- złoty dyplom na Festiwalu Pieśni Chóralnej w Barcelonie
- 2014- I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym „ Silesia cantat” w Głogowie
- 2015- srebrny dyplom oraz wyróżnienie PZCHiO na Międzynarodowym Konkursie Pieśni Religijnej w Rumii
- 2016- nagroda specjalna Toruńskiej Kapituły Katedralnej na konkursie Musica Vera w Toruniu
- 2018- I miejsce na Ogólnopolskim konkursie muzyki chóralnej Cantio Lodziensis
- 2023- Perły Mazowsza dla Grodziski Chór Cantata (Perła Gminy Grodzisk Mazowiecki)
Strona Facebook Chóru Cantata
Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych
Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych "Polfa" Sp. z o.o. powstała 1974 roku. Została utworzona z inicjatywy i przy osobistym zaangażowaniu ówczesnego dyrektora Zakładu mgr Stanisława Bieli. Dnia 24 sierpnia 1974 roku, na mocy Zarządzenia Dyrektora G.Z.F. "Polfa" Nr 80/74, określono jej ramy organizacyjne, wyposażenie w instrumenty muzyczne oraz tok szkoleń. Zakładowa Orkiestra Dęta nie powstałaby bez pomocy i wsparcia członków załogi Państwa- Jana Kustosza, Władysława Jamrozowicza, Wacława Karonia oraz Ewy Szostek. Dyrygentem Orkiestry był przez długie lata Leon Olszewski - doświadczony muzyk i kompozytor. Po nim na krótki czas batutę przejął Zdzisław Morawiecki, od 1992 roku zaś Zespół prowadzi Wacław Karoń.
Pierwszy oficjalny koncert odbył się 28 kwietnia 1975 roku, od tego czasu Orkiestra stanowi nieodłączny element życia kulturalnego miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki. Towarzyszy uroczystościom organizowanym dla pracowników naszego Zakładu, uświetnia uroczystości państwowe. Koncertuje nie tylko w obrębie miasta i Gminy Grodzisk Maz., ale również na terenie kraju i zagranicą. Obecnie orkiestra liczy 30 członków. Jej działalność muzyczna cieszy się szacunkiem i uznaniem.
Orkiestra najczęściej koncertuje w centrach kultury na terenie województwa mazowieckiego, między innymi w Grodzisku Mazowieckim, Milanówku, Sochaczewie, Żyrardowie, uświetnia uroczystości państwowe i kościelne, gra dla pensjonariuszy w domach opieki społecznej, w szkołach oraz na terenie macierzystego zakładu- firmie Gedeon Richter Polska. Koncerty Orkiestry cieszą się dużą popularnością w Krynicy Zdrój każdego roku w miesiącu czerwcu.
Repertuar orkiestry jest bardzo zróżnicowany i składa się różnych gatunków muzycznych takich jak muzyka filmowa polska i zagraniczna, przeboje muzyki pop , utwory ze świata operetki , muzyki etnicznej , jazzu oraz muzyki tanecznej
Za całokształt pracy oraz swój niewątpliwy wkład w życie kulturalne regionu Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych "Polfa" Sp. z o.o. została nagrodzona w roku 1999 "Złotą Bogorią" nadawaną przez Kapitułę przy Urzędzie Miasta. 25 VIII 2004 roku członkowie Orkiestry zostali uhonorowani złotymi i srebrnymi odznaczeniami Państwowego Związku Chórów i Orkiestr.
Z dniem 12 listopada 2009r. GZF "Polfa" Sp. z o.o. zmieniła nazwę na GEDEON RICHTER POLSKA Sp. z o.o
Walc Krakowskie gołębie z koncertu LETNIA SERENADA 2005 - Warszawa Praga:
Pobierz i odtwórz walc (plik .mp3, 2.8 MB)
GRODZISK Mazowiecki wita – muz. Jerzy Zablocki
Pobierz i odtwórz Grodzisk Maz. wita (plik .mp3, 3.32 MB)
Grodziski Chór Bogorya
Chór powstał w listopadzie 2000 r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, kompozytor, nauczyciel i autor publikacji muzycznych dr Marcin Łukasz Mazur. Z zespołem pracują także Anna Asińska i Barbara Kucharczyk.
Przez dwadzieścia jeden lat działalności chór przeszedł długą drogę od jednogłosowego zespołu dziecięcego do młodzieżowego chóru dziewczęcego, koncertującego z powodzeniem w kraju i zagranicą. Z początkiem 2006 r. Grodziski Chór Dziecięcy zmienił nazwę na Grodziski Chór Bogorya, ponieważ słowo „dziecięcy” nie znajdowało już zastosowania dla młodzieżowego zespołu, którym chór stał się po pięciu latach działalności.
W okresie od 2000 do 2022 roku Grodziski Chór Bogorya ponad 300 razy wystąpił publicznie, wielokrotnie wyjeżdżał za granicę (Austria, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Litwa, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy), nagrał 5 płyt kompaktowych i wziął udział w ponad pięćdziesięciu konkursach i festiwalach chóralnych, zdobywając wiele nagród.
Najważniejsze osiągnięcia Grodziskiego Chóru Bogorya:
- I 2006 r. – XV Myślenicki Festiwal Kolęd i Pastorałek (1 miejsce w kategorii chórów dziecięcych, 1 miejsce w kategorii chórów jednorodnych)
- X 2006 r. – V Międzynarodowy Konkurs Chórów im. Roberta Schumanna w Zwickau/Niemcy (złoty dyplom i tytuł zwycięzcy w kategorii jednorodnych chórów młodzieżowych)
- XI 2006 r. – II Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny (1 miejsce w kategorii chórów młodzieżowych)
- X 2007 r. – III Międzynarodowy Konkurs „Gaude Cantem” w Bielsku-Białej (złoty dyplom i wyróżnienie za najciekawszą interpretację utworu kompozytora polskiego)
- VI 2009 r. – I Międzynarodowy Festiwal Chórów Młodzieżowych „Ama La Musica” w Środzie Wielkopolskiej (1 miejsce)
- XI 2010 r. –VI Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Varsovia Cantat” (1 miejsce w kategorii chórów młodzieżowych)
- X 2011 r. – VII Międzynarodowy Festiwal Chórów „Gaude Cantem” w Bielsku-Białej (złoty dyplom w kategorii chórów jednorodnych, nagroda specjalna dla najlepszego chóru młodzieżowego, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu współczesnego)
- VIII 2012 r. – IV Międzynarodowy Festiwal Chórów w Randers w Danii (1 miejsce i złoty dyplom w kategorii chórów młodzieżowych).
- XI 2012 r. – XV Łódzki Festiwal Chóralnym „Cantio Lodziensis” (1 miejsce w kategorii chórów młodzieżowych)
- XI 2013 r. – IX Międzynarodowy Festiwal „Rybnicka Jesień Chóralna” w Rybniku (grand prix, złoty dyplom w kategorii chórów jednorodnych, nagroda za najlepsze wykonanie utworu muzyki współczesnej, nagroda za najlepsze wykonanie utworu muzyki sakralnej, nagroda dla najlepszego dyrygenta)
- X 2016 r. – VI w Gnieźnie (złoty dyplom w kategorii chórów młodzieżowych i nagroda specjalna Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego)
- X 2017 r. – IX Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej w Częstochowie i Koziegłowach (1 miejsce)
- I 2020 r. - XX Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie (grand prix)
- 2023 r. Grodziski Chór Bogorya (Perła Powiatu Grodziskiego i Perła Regionu Południowo-Zachodniego Mazowsza).
tel.660-799-011
e-mail: mlmazur@wp.pl
www.bogorya.pl
Prowadzenie: Marcin Łukasz Mazur, Anna Asińska,
Barbara Kucharczyk
Próby chóru odbywają się w Centrum Kultury w sali konferencyjnej na II piętrze we wtorki i piątki:
Chór przygotowawczy w godz. 16.30-17.15
Chór koncertujący w godz. 17.30-19.00
Młodzieżowa orkiestra dęta
Zespól swoje umiejętności systematycznie prezentuje w kraju, jak i poza jego granicami, między innymi we Francji, na Litwie, w Bułgarii, czy Czarnogórze. Na zaproszenie telewizji TVN, Orkiestra wzięła udział w kampanii reklamowej “Kup Misia”.
Nieustannie prowadzony jest nabór chętnych do nauki gry na instrumentach dętych oraz perkusyjnych. Na czas nauki zapewniane są instrumenty, a zajęcia prowadzone są przez doświadczonych muzyków.
Willa Radogoszcz
Willa Radogoszcz- zabytkowy budynek, szlachetne idee, kreatywni ludzie. Naszym zadaniem jest prezentowanie historii miasta i regionu w sposób ciekawy, nietuzinkowy i nowoczesny. Treści ważne i istotne dla tworzenia tożsamości przekażemy poprzez anegdotę, zabawę, dźwięk i obraz. Będziemy opowiadać o ludziach i wydarzeniach związanych z Grodziskiem w sposób czytelny, nie spłycając podjętych tematów. Pokażemy skarby miasta i regionu jak najszerszemu kręgowi odbiorców, nie umniejszając znaczenia i wartości prezentowanych przedmiotów. Wspólnie odkryjemy zapomniane tradycje i zawody. We właściwy sposób oświetlimy przeszłe wydarzenia, by wydobyć z nich esencję historii. Zapraszamy! https://willaradogoszcz.eu/
Galeria Instrumentów Folkowych
Galeria Instrumentów Folkowych to jedyny w Polsce (a może i w Europie?) zbiór około 1000 instrumentów, przeszkadzajek, i zabawek muzycznych starych i tworzonych współcześnie - stąd nazwy folk.
Kolekcja jest podporządkowana kulturze ludowej słowiańskiej - nieznanej, egzotycznej, nie odkrytej dla turystów do dziś. Jest to jedyne miejsce w Europie, gdzie instrumenty leżą w zasięgu wzroku i ręki... Można zagrać na żydowskich cymbałach, katarynce, basach, harmonii polskiej. Można usłyszeć dźwięk liry korbowej, suki i najbardziej polskiego instrumentu .... pierdziela. A zwiedzanie to kontakt z historią, geografią, muzyką, często zakończone wspólnym muzykowaniem na instrumentach "jakich świat nie widział"........
W pomieszczeniach sąsiadujących z Galerią Instrumentów Folkowych mieści się stała wystawa malarstwa współczesnego - "LANDSZAFT GALERIA" i małe muzeum obrazów, drobiazgów z epoki pani Dulskiej.
Zwiedzanie Galerii Instrumentów Folkowych
po uzgodnieniu telefonicznym
501-680-497 lub 605-854-138
e-mail: kania@galeria-folk.pl
http://www.galeria-folk.pl/
Paweł Stróżewski i Katarzyna Kania Stróżewska
Muzeum WKD
Muzeum Elektrycznej Kolei Dojazdowej
ul. Batorego 23, 05-825 Grodzisk Maz.
tel. do sekretariatu WKD (022) 755-55-64
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania muzeum Elektrycznej Kolej Dojazdowej, które powstało z okazji 75-lecia uruchomienia kolejki popularnie zwanej "WuKaDką".
Izba tradycji EKD/WKD dostępna jest dla zwiedzających
- w środy w godzinach od 9.00 do 13.30
- w niedziele w godzinach od 11.30 do 14.30
Dla grup zwiedzających istnieje możliwość dostosowania indywidualnych terminów i godzin.
Wystawa obejmuje 75 lat działalności linii i dzieli się na następujące działy:
- okoliczności powstania EKD
- budowa linii EKD z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego
- Dwudziestolecie Międzywojenne
- II Wojna Światowa
- odbudowa zniszczeń wojennych
- eksploatacja linii w latach 1948-2002
- WuKaDe dokąd zmierzasz?
W Muzeum można zobaczyć zdjęcia, dokumenty związane z działalnością EKD/WKD, bilety, akcesoria pojazdów szynowych, przedmioty wyposażenia technicznego, modele taboru czy makiety stacji i budynków.
Do atrakcji grodziskiego muzeum należą m.in.
- deska konduktora z lat 1939-44
- model koła jezdnego z 1927 r.
- hełm strażacki z 1939 r.
- płyty chodnikowe z napisem EKD (1926 r.)
- fragment słupa trakcyjnego (1936 r.)
- zegarek motorniczego z lat trzydziestych.
Elektryczna Kolej Dojazdowa została uruchomiona 11.12.1927 r. Była to pierwsza w Polsce normalnotorowa kolej.
Grodziska Hala Sportowa
Adres: ul. W. Westfala 3
Telefon: 22 792-00-33
WWW: https://grodzisksport.pl/grodziska-hala-sportowa/
Uwagi: Godziny otwarcia: 8:00-22:00 (od 15:30 wstęp dla Klientów indywidualnych)
Grodziski Klub Sportowy "Pogoń"
Adres: al. Mokronoskich 4
Telefon: (22) 755-56-53
WWW: http://pogongrodzisk.pl//
Akademia Tenisowa Tenis Kozerki Filia Grodzisk Mazowiecki
Adres: ul, Józefa Montwiłła 41, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
Telefon: +48 882 788 583
WWW: http://www.teniskozerki.pl//
Uwagi: dwa korty do tenisa ziemnego zadaszone membraną PCV; dwa korty otwarte (ceglane); ścianka treningowa do ćwiczeń.
Orlik 2012
Adres: ul. Nadarzyńska 61
Telefon: (22) 755 69 51; 724 11 88
WWW: http://www.grodzisksport.pl
Pływalnia Miejska "Wodnik 2000"
Adres: ul. J. Montwiłła 41
Telefon: 22 755-69-51, 724-11-88
WWW: http://www.grodzisksport.pl
Strefa Ruchu w Książenicach
Adres: Książenice, ul. Młodości 6
Telefon: 22 720 02 12
WWW: http://strefaruchuksiazenice.pl
FB: facebook.com/StrefaRuchuKsiazenice/
FB: facebook.com/strefafootballuksiazenice/
Uwagi: 3 boiska do piłki nożnej pod balonem, 3 boiska do badmintona (+4 maty turniejowe), 4 korty do squasha, 3 korty tenisowe, zajęcia fitness, nowoczesna siłownia, treningi personalne, masaże sportowe i relaksacyjne, sauna, sklep sportowy, restauracja Strefa Sushi i Kawiarnia
WakeForFriends S.C.
Adres: Adamów 18, 05-387 Adamów
Telefon: 694 443 982 (Kuba) 660 566 591 (Łukasz)
Email: biuro@wakeforfriends.pl
WWW: http://www.wakeforfriends.pl
Uwagi: Wakeboarding to świetna zabawa dla Ciebie i Twoich przyjaciół.
Tenis Kozerki
Adres: Kozerki, ul. Jowisza 92, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
Telefon: 516 171 747, 22 462 40 20
Email: info@TenisKozerki.pl
WWW: https://www.TenisKozerki.pl
Uwagi: czynne codziennie 7:00 - 22:00, 4 korty ziemne, kort do padla, mini boisko do koszykówki, strefa street workout, boisko trawiaste 1.000 m2, plac zabaw, trybuny na 200 miejsc, zaplecze – recepcja, szatnie, natryski, TV, WiFi, Cafe Bistro z całorocznym ogrodem zimowym i tarasem widokowym, kamery z transmisją internetową life.
Sala treningowa AKADEMII SZTUK WALKI
Adres: ul. Królewska 59a
Telefon: 530 483 592, 530 184 341
WWW: https://www.budogrodzisk.pl
FB: https://web.facebook.com/UKSBudoGrodziskMaz/
Uwagi: Profesjonalnie wyposażona sala treningowa AKADEMII SZTUK WALKI w Grodzisku Mazowieckim. Sala jest przystosowana do prowadzenia zajęć karate, ju-jitsu oraz kick-boxingu. Godziny pracy biura: 15:00-20:00
Strzelnica Kryta Gentleman Gun Club
Adres: ul. Wenus 1 (budynek salonu łazienek ARGO)
05-825 Kozerki
Telefon: 791 304 007
WWW: https://www.strzelnicasportowa.com/
FB: https://www.facebook.com/Gentleman-Gun-Club-110479367152259
email: kontakt@strzelnicasportowa.com
Akademia Piłkarska Legii
24 lutego 2016 roku Rada Miejska w Grodzisku Mazowieckim wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia o współpracy z Akademią Piłkarską Legii Warszawa. Tego samego dnia porozumienie zostało podpisane przez przedstawiciela Legii Warszawa S.A., przedstawiciela Akademii Piłkarskiej Legii Sp. z o.o. oraz Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.
Świat wielkiej piłki stoi już u bram naszego miasta! Zgodnie z porozumieniem Legia Warszawa zrealizowała na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki kompleks badawczo-rozwojowy z ośrodkiem treningowo-szkolnym.
W poniedziałek 20 lipca 2020 r., niewiele ponad roku od rozpoczęcia budowy, otwarto w Książenicach ośrodek treningowy Legii Warszawa. Uroczystość zbiegła się z triumfem piłkarzy, którzy w niedzielę świętowali 14. tytuł Mistrza Polski.
Książenicki ośrodek jest najnowocześniejszym centrum treningowym w Europie Środkowej. W skład kompleksu, o powierzchni 15 ha, wchodzi, m.in. ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa i centrum badawczo-rozwojowe. Pojawi się tam niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych sportowców, przede wszystkim piłkarzy. Nie zabraknie nowoczesnego zaplecza treningowego - osiem pełnowymiarowych boisk z profesjonalnym zapleczem (22 pokoje hotelowe dla zawodników pierwszej drużyny Legii, 30 pokojów w bursie dla zawodników Akademii Legii, multifunkcyjna hala sportowa o powierzchni 600 m kw., siłownia o powierzchni 350 m kw., dodatkowe mini-boiska do treningu bramkarskiego i szybkiej gry ze sztuczną nawierzchnią, strefa wellness z basenem i dwoma saunami). Część infrastruktury zostanie udostępniona do użytku publicznego.
Na otwarcie Legia Training Center zawitali piłkarze z mistrzowskim pucharem. Najważniejszym punktem uroczystości było wniesienie zdobytego trofeum przez kapitana Artura Jędrzejczyka i umieszczenie go w gablocie, znajdującej się w centralnym miejscu holu ośrodka.
Burmistrz Grzegorz Bendykciński wyraził przekonanie iż dzięki temu obiektowi Grodzisk Mazowiecki czeka wiele pięknych chwil. Legia to jest marka – powiedział - Grodzisk Mazowiecki też, a połączenie dobrych marek gwarantuje sukces. A poza tym Legia jest potęgą!
- Jesteśmy bardzo wdzięczny Legii za to, że zdecydowała się zainwestować na naszym terenie – podkreślił Burmistrz - część z tych wspaniałych obiektów będzie do dyspozycji grodziskich piłkarzy, ponadto drużyna „drugiej” Legii będzie grała na naszym boisku, a to będzie miało wpływ na grodziskie kluby. Dzisiaj mamy jednego grodziszczanina w Legii - Mateusza Wieteskę, ale spodziewam się, że za jakiś czas będzie ich więcej.
Burmistrz G. Benedykcińki podkreślił także, że dzień otwarcia ośrodka jest jednym z najpiękniejszych w jego 26-letniej karierze Burmistrza Grodziska Mazowieckiego, a współpraca z kierownictwem Legii była ogromną satysfakcją.
Dla wszystkich zainteresowanych szczegółami tej inwestycji, zamieszczamy poniżej treść porozumienia oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania, jakie mogłyby się nasunąć po jego przeczytaniu.
Ewentualne dodatkowe pytania proszę kierować na adres: biznes@grodzisk.pl
Referat Promocji Gospodarczej
tel.: 22 463 86 79, 22 755 55 34 wew. 181
kom./mobile: 608 614 676 (also English)
e-mail: biznes@grodzisk.pl