1 lutego o godz. 14.00 odbyło się uroczyste otwarcie setnej Pracowni Orange w Kozerkach. To jedna z 26 multimedialnych świetlic, które działają w najmniejszych miastach i wsiach w Polsce. Pracownie powstają w ramach program społecznego Fundacji Orange.
Pracownia Orange w Kozerkach została wybrana w III edycji programu Fundacji Orange dzięki głosowaniu internautów. Oddano ok. 18 tys. głosów, 30 razy więcej niż jest mieszkańców wsi w Kozerkach.
W ramach projektu każda pracownia została wyposażona w komputery, bezpłatny internet, konsolę do gier, telewizor LCD, a także meble oraz pomoce dydaktyczne m.in. roboty edukacyjne, dzięki którym dzieci i młodzież będą uczyć się programowania. Projekt będzie trwał przez dwa lata. Pracownia będzie realizowała swoje pomysły jak również może korzystać z gotowych projektów oferowanych przez Fundację. Pracownia może wziąć udział w grywalizacji – podejmować wyzwania, a za ich realizację zdobywać punkty, medale i wymieniać je na nagrody dla całej świetlicy. Poprzez grywalizację świetlice wymieniają się pomysłami i organizują wydarzenia, dzięki którym placówki tętnią życiem. A już wkrótce mają ruszyć warsztaty cyfrowe z druku 3d i modelowania organizowane przez Fundację Orange.
Koordynatorem świetlicy jest Dominika Staniaszek, która bardzo zaangażowała się, aby Pracownia Orange powstała. Jak sama mówi teraz będziemy mogli prężnie działać i oferować mieszkańcom warsztaty z wykorzystaniem nowych technologii.
Uroczystego przecięcia wstęgi otwarcia Pracowni Orange dokonali: Grzegorz Benedykciński -Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Jean-François Fallacher – prezes Orange Polska, Ewa Krupa – prezes Fundacji Orange, Dominika Staniaszek – Koordynator świetlicy.
Program Pracowni Orange jest objęty patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.
Tekst i zdjęcia: Wydział Promocji UM