Michał:
Panie Burmistrzu, niedawno na sesji Rady Miejskiej pan Rajmund Zaleski – odpowiedzialny za szkoły w gminie – chwalił się, że udało się zaoszczędzić pieniądze na oświacie (sic!). Będąc na wywiadówce w szkole nr 6 po dyskusji z nauczycielami stwierdzam, ze szkoła ta, a pewnie i inne w gminie także, stoi przed dużymi problemami wychowawczymi związanymi ze specyfiką środowiska w jakim funkcjonuje i zdecydowanie potrzeba tej szkole, a pewnie i innym, pracowników – wykwalifikowanych pedagogów lub psychologów dla ich rozwiązania. Niestety, jak się dowiedziałem – brak środków w gminie uniemożliwia ich zatrudnienie.
Uprzejmie proszę o przyjrzenie się tym problemom i pomoc szkole w ich rozwiązaniu. Proszę także o nie oszczędzanie na oświacie i rozważenie zasadności dalszej współpracy z urzędnikami, którzy takimi oszczędnościami się szczycą. Pozdrawiam serdecznie.
Panie Michale, odnośnie ewentualnej wypowiedzi Pana Rajmunda Zaleskiego, uprzejmie proszę o sprecyzowanie, kiedy dokładnie i w jakich okolicznościach nastąpiła wypowiedź w sprawie oszczędności na oświacie. Wtedy będziemy mogli się ustosunkować.
Ponadto informuje, że wychodząc naprzeciw rozwiązywaniu problemów wychowawczo-opiekuńczych dzieci i młodzieży w Gminie Grodzisk Mazowiecki podjęte zostały konkretne działania w tym zakresie. Projekt Start w dorosłość – zintegrowany system oddziaływań profilaktycznych w Gminie Grodzisk Mazowiecki uzyskał pozytywną ocenę i na jego realizację z tzw. Mechanizmu Finansowego EOG krajów Norwegii, Islandii i Lichtenstein przyznana została Gminie kwota w wysokości 1 miliona zł. Elementami projektu będą zadania realizowane również na rzecz uczniów w placówkach szkolnictwa podstawowego i gimnazjalnego. Jednym z podjętych kroków w tym zakresie będzie zwiększenie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w placówkach oświatowych. Również pozdrawiam.
Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego