Załoga jest doświadczona, znakomita praca spowodowała, że firma jest rentowna i sprawia nam wiele satysfakcji- mówił podczas uroczystości szef grodziskiego ratusza, burmistrz Grzegorz Benedykciński.
Rozwój zakładu był wtedy powolny, z uwagi na uwarunkowania gospodarcze, szybszy nastąpił w drugiej połowie lat 70- tych. Wybudowane zostały główne ujęcia wody dla Grodziska Mazowieckiego, stacje uzdatniania przy ulicy Cegielnianej i oczyszczania ścieków przy ulicy Chrzanowskiej.
Podczas sobotniego spotkania można było poznać pracę zakładu od kuchni.
Obiekty zmodernizowane do dziś służą mieszkańcom. Kolejnym etapem ,,wodociągów” było podporządkowanie zakładu samorządowi grodziskiemu, w 1992 roku nastąpiła komunalizacja mienia, powołano zakład budżetowy, w takiej formie funkcjonował do 2009 roku. Następnie grodziski samorząd pojął decyzję o przekształceniu zakładu w spółkę. Największy rozwój spółki nastąpił w latach 90 – tych, najbardziej znaczącym dla jej rozwoju etapem były inwestycje unijne. Realizacja i wykonanie projektu przypadło na lata 2006-2009.
Zaproszenie na uroczystość przyjęli mieszkańcy.
-Wielkie słowa uznania i podziękowanie kieruję do załogi na czele z prezesem Robertem Lewandowskim i przewodniczącą Rady Nadzorczej Lucyną Makowiecką. Cieszymy się z tego, że możemy dziś pić czystą wodę. Firma dokonała nieprawdopodobny skok technologiczny i jakościowy. Wzbogaciła się o nowych pracowników. Załoga jest doświadczona, znakomita praca spowodowała, że firma jest rentowna i sprawia nam wiele satysfakcji- mówił szef grodziskiego ratusza, burmistrz Grzegorz Benedykciński.
Samorządowcy gratulowali jubileuszu.
Jubileusz to także spotkanie pracowników grodziskich wodociągów z mieszkańcami. Na stoiskach można było się dowiedzieć się w jaki sposób woda trafia do naszych kranów, poznać technologię. Woda, którą pijemy w Grodzisku Mazowieckim i okolicach wydobywania jest z głębinowych ujęć wodnych. Są to źródła pochodzące z warstw geologicznych powstałych w okresach formowania powierzchni ziemi zwanych oligocenem i czwartorzędem. Wody podziemne powstają z opadów atmosferycznych przesączających się w głąb ziemi. W czasie tej wędrówki w wodzie rozpuszczają się związki chemiczne zawarte w ziemi, które czynią ją niezdatną do picia.
Nie zabrakło części muzycznej spotkania.
Dlatego tak ważne jest, aby dbać o czystość powietrza i ziemi. Wody wydobyte z głębi ziemi muszą być uzdatnione, przystosowane do picia. Proces polega na usuwaniu z niej zanieczyszczeń i osadów za pomocą chemicznych i fizycznych metod. Podczas sobotniego jubileuszu pracownicy zakładu otrzymali wyróżnienia i odznaczenia.
Odznaczenia brązowe za 20, 25 lat pracy otrzymali: Andrzej Nowak, Zygmunt Zagrajek, Grażyna Fatalska, Mirosław Szumowski, Ładysław Owczarski, Małgorzata Parol, Krzysztof Wolski, Józefa Kwiatkowska, Marianna Maśniak, Renata Kilińska.
Odznaczenia srebrne za 25-30 lat pracy otrzymali: Jan Szlaga, Tomasz Borowski, Alicja Goździkowska, Irmina Nowak, Grzegorz Jankowski.
Odznaczenia za 30 i więcej lat pracy otrzymali: Stanisław Belka – 46 lat pracy, Sławomir Janczak -37 lat pracy, Robert Lewandowski – 36 lat pracy, Tadeusz Krakowski – 34 lat pracy, Waldemar Wieczorek – 31 lat pracy, Grażyna Kotwińska – 31 lat pracy, Roman Jarośkiewicz – 30 lat pracy. Na scenie nie zabrakło także części muzycznej, uroczystość odbyła się w pięknej scenerii, zmodernizowanych Stawów Goliana w centrum miasta. J&A Media