W sobotę 21 lipca odbyło się symboliczne rozpoczęcie budowy Adventure World Warsaw. Wzięli w nim udział między innymi Peter Jan Mulder i Sylwia Mulder z Las Palm sp. z o.o.,burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, Steven Shaiken, Roland Mach z IAAPA, Klaus Betz z Imtech.
Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński przyznał podczas konferencji prasowej jaka odbyła się w piątek 20 lipca, że pierwsze pomysły związane z budową parku nauki i rozrywki na terenie Gminy pojawiły się piętnaście lat temu. Był to jednak inny inwestor i plany nie zostały zrealizowane. Teraz ma być inaczej, wierzę w ten projekt, park powstanie- podkreśla szef ratusza.
Bartłomiej Kamiński spogląda z nadzieją na inwestycję w sąsiedztwie domu w którym mieszka.
Gmina wykonała ogromną pracę związaną z przygotowaniem terenu pod inwestycję. – Dziękuję za to moim urzędnikom- dodał Grzegorz Benedykciński. Przypomnijmy 13 maja zeszłego roku samorząd lokalny i przedstawiciele spółki Las Palm podpisali list intencyjny i poinformowali, że chcą aby ten olbrzymi projekt został zrealizowany na terenie Gminy. Park nauki i rozrywki Adventure World Warsaw ma być największą tego typu inwestycją w Polsce i w tej części Europy. AWW powstanie na powierzchni około 230 hektarów. Ogromną zaletą parku jest jego położenie, zaledwie 30 minut drogi od Warszawy, w sąsiedztwie autostrady A2.
Park rozrywki powstaje w Kłudnie Starym, doskonałym lokalizacyjnie miejscu, w sąsiedztwie autostrady A2.
W AWW pojawi się ponad 50 różnego rodzaju atrakcji, w tym 24 przejażdżki i rollercoastery , 2 unikalne hotele tematyczne z łącznie 803 pokojami oraz przestrzenią konferencyjną ,5 tematycznych krain z atrakcjami na najwyższym światowym poziomie, a także wydarzeniami specjalnymi, widowiskami i restauracjami stworzonymi według oryginalnej koncepcji specjalnie dla Adventure World Warsaw.
AWW powstaje na około 230 hektarach gruntu.
To ma być największy w Polsce kryty Park Wodny, 2 krainy parku tematycznego oraz Park Wodny będą czynne przez cały rok. Pośród atrakcji w parku tematycznym znajdziemy gwarantujące ekscytujące doznania rollercoastery, atrakcje wodne, karuzele i specjalne widowiska. Wartość inwestycji to 620 mln € , czyli 2.5 miliarda złotych. W samym parku zatrudnienie znajdzie ponad 3000 osób, a inwestycja przyczyni się znacznie do rozwoju gospodarczego i stworzenia kolejnych tysięcy miejsc w pracy w przedsiębiorstwach, które powstaną w związku z parkiem.
Wioletta Plona i Wiesław Mikula z Chlebni liczą, że AWW przyniesie nowe miejsca pracy.
Do tej pory na prace związane z projektem wydano już ponad 38 mln € (= około 160 mln PLN). Według szacunków inwestora, w pierwszym roku działalności park odwiedzi ponad 2,6 mln gości. Przewiduje się roczny wzrost liczby odwiedzających na poziomie 3% pomiędzy drugim a piątym rokiem funkcjonowania parku. Mieszkańcy Kłudna Starego, gdzie inwestycja powstaje widzą możliwości wynikające z jej usytuowania.
Otwarcie parku przewidziane jest na 2015 rok.
Jak mówi Bartłomiej Kamiński, ludzie liczą przede wszystkim na nowe miejsca pracy. Podobnego zdania są Wiesław Mikula i Wioletta Plona z Chlebni. AWW pozwoli na rozwój przedsiębiorczości. -Pojawią się turyści i nowe możliwości- podkreśla Bartłomiej Kamiński. J&A Media, źródła: konferencja prasowa, materiały AWW.