Jan:
W grodzisku ewidentnie brakuje przedszkoli i szkół. Wiem, że będzie rozbudowywane przedszkole na ul. Górnej – nie wiem, czy to zaspokoi potrzeby, ale przynajmniej coś sie rusza.
A co ze szkołami? Czy gmina planuje budowę jeszcze jednej podstawówki?
Wszystkie szkoły są przepełnione, już teraz małe dzieci (zerówka, klasy 1-3) zmuszone są chodzić do szkoły na popołudnie, co jest nie tylko koszmarem logistycznym dla rodziców (zwłaszcza mających więcej dzieci), ale także odbywa sie ze szkodą dla samych dzieci.
A przecież do naszego miasta sprowadza sie coraz więcej ludzi – nacześciej młodych, którzy albo już mają dzieci, albo wkrótce będą je mieli. Czyli – problem będzie narastał…
Panie Janie, uprzejmie informuję, że mamy pełne rozeznanie w zakresie obciążenia istniejących placówek oświatowych. W celu podjęcia trafnych i odpowiednich przedsięwzięć w tym zakresie, opracowana została dokładna ekspertyza wpływu rozwoju demograficznego na sieć placówek edukacji na terenie gminy do 2030 roku. Następnie przygotowano wstępne założenia i koncepcje budowy nowych placówek szkolnych: na poziomie szkoły podstawowej /w pierwszej kolejności/, następnie gimnazjum oraz przedszkola. Miejsce, wielkość placówki, jak również termin rozpoczęcia budowy zostaną określone po przeprowadzeniu stosownej dyskusji i konsultacji w gronie wybranych grup społeczności lokalnej, przede wszystkim z Rady Miejskiej i środowiska oświatowego.
Największe potrzeby w zakresie zmiany sieci szkolnej i budowy nowych obiektów szkolnych /w tym także przedszkoli/ dotyczą południowej części Gminy Grodzisk Mazowiecki, przede wszystkim poza obrębem miasta. Z poważaniem
Rajmund Zaleski, Dyrektor Biura obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Oświaty