Piotr:
Szanowny Panie Burmistrzu
Temat traktuje bardzo poważnie. W ostatnim czasie moje poczucie bezpieczeństwa w Grodzisku spadło do zera. Boje się wychodzić na ulicę po zmroku. Kilka razy w tygodniu kiedy idę na pociąg, którym jeżdżę do pracy, jestem zaczepiany przez grupy młody, pijanych ludzi. Nie mówie tu o pijaczkach tylko bandytach którzy szukają ropzrywki i prowokują do bójek. Co ciekawe także przed 6 rano nie jest bezpiecznie.
W nocy jestem budzony przez krzyki i rozbijane butelki – mieszkam w okolicy ulicy Grunwaldzkiej. Rozważam kupno samochody żeby nie chodzić po ulicach, bo drogi mamy ekstra. Zagineła młoda dziewczyna i zaginą następni, może odnajdą sie martwi.
Po ulicach błąka się jeden patrol policji, zazwyczaj nawet nie wysiada do grupek bandytów.
KIEDY w grodzisku powstanie profesjonalne centrum monitoringu miejskiego, które we współpracy z Policją zapewni nam bezpieczeństwo ?
W mojej ocenie jest to jedyne rozwiązanie.
Pozdrawiam.
Szanowny Panie Piotrze,
Codziennie przez całą dobę na terenie miasta pełnią służbę policyjne patrole interwencyjne, a także nie umundurowani policjanci pionu kryminalnego, którzy reagują na wszelkie naruszenia ładu i porządku. W ramach każdej służby policjanci przemieszczają się jednak po terenie całego miasta, realizując różnego rodzaju zgłoszenia i interwencje. Stąd najbardziej skutecznym sposobem reagowania w sytuacji zagrożenia, czy łamania prawa jest telefoniczna informacja do dyżurnego komendy, który skieruje w podane miejsce załogę znajdującą się najbliżej zagrożonego rejonu. Takie informacje grodziskiej Policji można przekazywać przez całą dobę dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997 lub 112, a także pod numery 755 60 10 (-11, 12, 13). Można to zrobić również anonimowo. Policjanci zareagują na każdy sygnał najszybciej, jak to tylko będzie możliwe. Zapewniam Pana, że policjanci regularnie legitymują, a gdy jest do tego podstawa prawna, zatrzymują osoby, które swoim zachowaniem stwarzają jakiekolwiek zagrożenia dla innych.
W swoim pytaniu nie podaje Pan miejsca, gdzie dochodzi do zaczepiania Pana przez nietrzeźwe osoby. W celu zwiększenia częstotliwości kontroli zagrożonego rejonu, taka informacja jest dla nas bardzo ważna. Może ją Pan przekazać osobiście lub telefonicznie dzielnicowemu lub dyżurnemu naszej jednostki. Mam nadzieję, że wspólne działania szybko doprowadzą do zwiększenia Pana poczucia bezpieczeństwa w naszym mieście.
Dziękując Panu za zainteresowanie sprawami bezpieczeństwa, liczę na dalsze informacje o zagrożeniach, którym skutecznie możemy zapobiegać.
młodszy inspektor Krzysztof Krzyżanowski, Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Mazowieckim