Wydarzenie już się rozpoczęło lub skończyło
Zapraszawmy w niedzielę 4 czerwca o godz. 16.00 do Parku Skarbków na koncert p.t.”Opera, operetka musical”
Usłyszycie Państwo m.in. „Der Hölle Rache” – aria Królowej nocy z opery”Czarodziejski Flet”, „La danza tarantella napoletana” – pieśńneapolitańska, „Krystynką z poczty jestem ja” – aria Krystynki zoperetki „Ptasznik z Tyrolu”, Johann Strauss – „Taki pan jak pan” – aria Adeli z operetki”Zemsta nietoperza” czy „Summertime” – kołysanka Clary z opery „Porgyand Bess”, „Co się dzieje oszaleje” – duet z operetki „KsiężniczkaCzardasza”
Wystąpią przed Państwem:
Marta Studzińska, warszawianka z urodzenia, rozpoczęła swoją edukację muzyczną w wieku sześciu lat od prywatnych lekcji śpiewu. Rozwijała swój talent występując w dziecięcych zespołach teatralnych i chórach. W 2015 roku podjęła studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Dariusza Paradowskiego i dr Zuzanny Lisieckiej-Madei, które ukończyła z wyróżnieniem. W 2021 roku odbyła studia podyplomowe w Royal Irish Academy of Music w Dublinie w klasie prof. Mary Brennan i Grainne Dunne, również zwieńczone dyplomem z wyróżnieniem. Swoje umiejętności z zakresu interpretacji pieśni doskonaliła również w ramach Académie Francis Poulenc w Tours. W jej repertuarze znajdują się role operowe, takie jak: Pierwsza Wiedźma (Didio and Aeneas), Cupid (King Arthur), Melia (Apollo et Hyacinthus), Servilia (La clemenza di Tito) czy Królowa Nocy (Die Zauberflöte), a także partie oratoryjne: Stabat Mater (Pergolesi) i Oster-Oratorium (Bach). Marta jest też finalistką i laureatką nagrody specjalnej konkursu Irené Sandford Award for Singers w Dublinie (2021).
Bartłomiej Fic – tenor
Zawodowy muzyk, wokalista oraz nauczyciel specjalizujący się w pedagogice wokalnej. W 2022 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego prof. Piotra Kusiewicza, uzyskując tytuł magistra sztuki w dziedzinie wokalistyki.
W trakcie kształcenia wokalnego współpracował z wybitnymi pedagogami oraz dyrygentami, między innymi z: Stanisławem Danielem Kotlińskim, Robertem Nakonecznym, Leszkiem Świdzińskim, Jadwigą Rappe, Marcinem Nałęczem-Niesiołowskim, Michałem Krężlewskim, cały czas udoskonalając swój warsztat wokalny.
Debiutował na deskach Opery Bałtyckiej w 2022 roku, wykonując trzy partie solowe: La théière, Le petit vieillard, La rainette w spektaklu operowym: L’Enfant et les sortilèges Maurica Ravela.
Artysta jest zaangażowany w działalność koncertową w kraju oraz za granicą. Ponadto, Bartłomiej Fic jest pedagogiem pracuje w szkole oraz prowadzi zajęcia muzyczne z zakresu pedagogiki wokalnej.
Marcin Łopacki – fortepian
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, obecnie wykładowca macierzystej uczelni. W 2019 r. uzyskał stopień doktora sztuki. wykł. dr Marcin Łopacki dyrygentura chóralna Laureat 39 nagród i wyróżnień w konkursach kompozytorskich, głównie międzynarodowych, trzykrotny laureat cyklu koncertowego Muzyczne Forum Młodych Austriackiego Forum Kultury w Warszawie. Stypendysta banku Societé Generale (2010 r.) oraz programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska (2021 r.). Współpracował z wieloma instytucjami kultury, m.in.: Filharmonią Narodową w Warszawie, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. J. Semkowa, Warszawską Operą Kameralną, Polską Operą Królewską, Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej, Związkiem Kompozytorów Polskich. W latach 2007 – 2019 był pianistą-korepetytorem i asystentem dyrygenta Warszawskiego Chóru Chłopięcego i Męskiego przy UMFC. Artysta koncertuje przede wszystkim jako pianista-kameralista. Chętnie współpracuje z licznymi wokalistami w charakterze coacha wokalnego, wykorzystując przy tym swoje niezrównane umiejętności w grze a vista. Prowadzi również aktywną działalność w organizacjach pozarządowych: w 2007r. został powołany na członka zarządu stowarzyszenia Jeunesses Musicales Polska, w latach 2008 – 2016 był sekretarzem, członkiem zarządu a następnie przewodniczącym Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich, w 2015 r. powołał (wspólnie z Andrzejem Karałowem oraz Piotrem Zawadzkim) Fundację Ensemblage, której obecnie jest prezesem. Dorobek kompozytorski artysty liczy obecnie 95 opusów, wśród których znajdują się m. in. 4 opery kameralne (w tym 3 tzw. scrabble-opery do własnych librett – gatunek stworzony przez kompozytora), utwory orkiestrowe, chóralne, kameralne, solowe, pieśni oraz muzyka elektroakustyczna i algorytmiczna.
Park Skarbków w Grodzisku Mazowieckim
W przypadku deszczu koncert odbędzie się w Mediatece, gdzie obowiązywac będa wejściówki, wydawane na pół godziny przed koncertem na podstawie Karty Mieszkańca Grodziska Mazowieckiego