Na naszym ekranie od 13.12
Jurek (poruszająca kreacja Marcina Dorocińskiego) wraz ze swoim teściem Benem (Daxing Zhang) konfrontuje się ze stratą bliskiej osoby i decyduje odprawić chiński rytuał minghun, tzw. zaślubin po śmierci. Bohaterowie ruszają w emocjonalną podróż, której celem jest znalezienie idealnego partnera na wieczność.
Zderzenie odmiennych kultur ma pomóc uświadomić zarówno filmowym postaciom, jak i widzowi, że bez względu na pochodzenie wszyscy przynależymy do jednej człowieczej rodziny. „Minghun” to opowieść o nadziei, miłości i poszukiwaniu sensu życia oraz tego, co nastaje po nim.
Film w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego (“Ostatnia rodzina”, serial “Król”) według scenariusza Grzegorza Łoszewskiego (“Komornik”) w ironiczny sposób konfrontuje nas ze stratą, własnymi przekonaniami i duchowością. To poruszające, czułe i osobiste kino, które opowiada o najważniejszych wartościach w życiu człowieka, dając widzowi to, co w naszych czasach najpotrzebniejsze – nadzieję.
Na naszym ekranie od 13.12
Oryginalny animowany film fabularny produkcji New Line Cinema The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim to powrót do epickiego świata, który po raz pierwszy poznaliśmy dzięki trylogii Władca Pierścieni, powstałej na podstawie uwielbianych i kultowych książek J.R.R. Tolkiena.
Akcja filmu rozgrywa się 183 lata przed wydarzeniami z trylogii. The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim opowiada o losach rodu Helma Żelaznorękiego, legendarnego króla Rohanu. Niespodziewana napaść Wulfa, przebiegłego i bezwzględnego lorda Dunlendingów, szukającego zemsty za śmierć ojca, zmusza Helma i jego lud do stawienia czoła napastnikom w starożytnej twierdzy Hornburg – potężnej fortecy, która potem będzie znana jako Helmowy Jar. Widząc coraz bardziej rozpaczliwe położenie obrońców, Héra, córka Helma, musi pokierować oporem przeciwko śmiertelnemu wrogowi, którego celem jest wybicie ich do nogi.
Mazowsze Lokalnie: Działamy dla zmiany – jak budować misyjność organizacji społecznych oraz wspierać młode organizacje pozarządowe i inicjatywy obywatelskie?
Szanowni Państwo,
w imieniu Fundacji Fundusz Współpracy serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji dotyczącej projektu „Mazowsze Lokalnie”. Podsumujemy 10 lat konkursu, w ramach którego do tej pory łącznie zrealizowano aż 1419 mikroprojektów. Opowiemy o tym, co wspólnymi siłami – razem z Państwem – osiągnęliśmy. Jak wygląda i powinien wyglądać system wsparcia młodych NGO i grup nieformalnych, a także jakie podejście do misyjności mają różne instytucje i organizacje grantodawcze.
Data: 13.12.2024 (piątek), godz. 10.15 – 17.45
Miejsce: Mediateka w Grodzisku Mazowieckim, ul. 3 Maja 57, Grodzisk Mazowiecki
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów na briefing prasowy, który odbędzie się o godzinie 10:15 w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim. Podczas briefingu będzie możliwość zadania pytań organizatorom oraz gościom wydarzenia.
Wśród prelegentów znajdą się m.in.:
- Adriana Porowska Minister rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego,
- Robert Sitnik, Wicewojewoda Mazowiecki,
- Anna Brzezińska, Członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego,
- Adela Gąsiorowska, zastępczyni dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego,
- Tomasz Krupski, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego,
- Daniel Prędkopowicz, Prezes Fundacji Fundusz Współpracy.
DLACZEGO WARTO?
Konferencja jest doskonałą okazją do podsumowania dekady działalności programu Mazowsze Lokalnie, który z sukcesem inwestuje w inicjatywy obywatelskie oraz młode organizacje pozarządowe. W trakcie wydarzenia zostaną zaprezentowane efekty programu oraz przykłady jego wpływu na rozwój lokalnych społeczności.
Mediateka w Grodzisku Mazowieckim stanie się miejscem wyjątkowej konferencji „Działamy dla zmiany”, łączącej refleksję nad misyjnością organizacji społecznych z jubileuszem 10-lecia programu Mazowsze Lokalnie. Wydarzenie zgromadzi liderów społecznych, przedstawicieli samorządów oraz ekspertów, aby wspólnie zastanowić się, jak wspierać lokalne inicjatywy i rozwijać kapitał społeczny.
Główne punkty programu:
- Wystąpienia ekspertów i liderów społecznych.
- Debaty na temat budowania misyjności organizacji oraz systemów
- Prezentacja badań statystycznych i efektów działania programu Mazowsze
- Dyskusja o wyzwaniach Cinansowych dla organizacji grantodawczych.
Zapraszamy!
Więcej o projekcie: https://mazowszelokalnie.pl/
Kontakt dla mediów:
Ada Ostrowska,
e-mail aostrowska@cofund.org.pl, tel. 882 060 388
Jedyna w swoim rodzaju atmosfera, smakowite zapachy, arcydzieła rękodzielnicze – któż nie lubi świątecznych jarmarków.
W imieniu Burmistrza Grodziska Mazowieckiego, Rady Miejska oraz Ośrodka Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszamy serdecznie na Weekendowy Jarmark Świąteczny.
Na placu Karty Dużej Rodziny przed Mediateką przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim, w świątecznych domkach wystawienniczych znajdziecie Państwo regionalne przysmaki, rozgrzewające napoje, wysokiej jakości świąteczne upominki.
Godziny otwarcia Jarmarku Świątecznego:
- 13 grudnia godz. 16.00-20.00
- 14 grudnia godz. 12.00-18.00
- 15 grudnia godz. 10.00-18.00
- 20 grudnia godz. 16.00-20.00
- 21 grudnia godz. 10.00-18.00
- 22 grudnia godz. 10.00-18.00
Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie karuzela.
Zapraszamy do wspólnej zabawy i zakupów w świątecznej atmosferze.
W sobotę 14 grudnia Poczekalnia PKP zaprasza na wycieczkę do Krakowa. Wycieczka adresowana jest do mieszkańców Gminy Grodzisk Mazowiecki posiadających kartę mieszkańca. Zapisy rozpoczynamy w poniedziałek 2 grudnia od godziny 10.00 pod nr tel. 22 734 78 85.
Koszt wycieczki:
130 zł – bilet normalny
90 zł – dla dzieci do 18 lat.
Program wycieczki:
7.00 – Wyjazd z Grodziska (parking przy Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9).
12.00 – Spacer z przewodnikiem po Krakowie
13.00 – czas wolny/udział w jarmarku świątecznym
17.30 – Wyjazd z Krakowa.
21.30 – Przyjazd do Grodziska Mazowieckiego.
Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” zaprasza na warsztaty konstruktorskie dla Rodzin – Szopka Bożonarodzeniowa.
Miejsce: Willa Radogoszcz
Termin: 14 grudnia g. 10:00 – 12:00
Zapisy: https://grodzisk.3plus.pl/pl/zapisy-na-warsztaty/show/42
Grudzień to idealny czas na wspólne odkrywanie magii kina, dlatego serdecznie zapraszamy osoby niewidome i niedowidzące wraz z asystentami na kolejne spotkanie Klubu Filmowego Słowem Widziane.
Spotykamy się w sobotę, 14 grudnia o godz. 10.45 w Mediatece przy ul. 3 Maja 57.
Wyświetlony zostanie film pt. „Przesilenie zimowe”, amerykański komediodramat z 2023 roku w reżyserii Alexandra Payne’a, w oparciu o scenariusz Davida Hemingsona.
Akcja rozgrywa się w latach 1970–1971. Paul Hunham, surowy nauczyciel historii starożytnej, uczący w szkole z internatem, zgryźliwy i powszechnie nielubiany, ma za zadanie zaopiekować się uczniami, którzy nie mogą wrócić do domu na czas Bożego Narodzenia. Wśród nich jest nastoletni Angus, „trudny uczeń”, klasyczny cynik, który nie zawiera przyjaźni i który pomimo swojej bystrości, powtarza klasy i od lat tuła się od szkoły do szkoły. Dwutygodniowy pobyt ma upływać im na ćwiczeniach, intensywnych powtórkach, nauce.
W filmie znajdziemy cięty dowcip, wzruszające sekwencje, klasyczną szkolną opowieść o budowaniu relacji, mądrą refleksję o społecznych wartościach.
„Przesilenie zimowe” zdobyło pięć nominacji do Oscara, w tym w kategorii „najlepszy film”, z czego jedna zmieniła się w statuetkę – za drugoplanową rolę Da’Vine Joy Randolph.
Czas trwania filmu: 2 godz. 13 min.
Po pokazie zapraszamy do udziału w dyskusji, którą wspólnie poprowadzą Wojciech Zieliński i Kinga Kunicka.
Pokaz jest bezpłatny. Organizowany w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowy fundusz celowy, w związku z tym prosimy o wpisywanie się na listę obecności przed seansem.
Dodatkowych informacji udziela
Kinga Kunicka
tel.kom.: +48 538 814 993
e –mail: k.kunicka@centrumkultury.eu
Wszystkich, którzy są zainteresowani wydarzeniami organizowanymi w ramach klubu filmowego „Słowem widziane” zapraszamy do rejestrowania się do naszego klubowego biuletynu informacyjnego. Na podany adres e-mail prześlemy informacje o wydarzeniach organizowanych w ramach działalności klubu. Nie ominie Was wówczas żadna informacja o filmach lub spektaklach teatralnych z audiodeskrypcją, które będą wyświetlane w ramach spotkań klubowych.
Zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w kolejnych spotkaniach klubu filmowego.
Formularz znajduje się na stronie: http://www.stowarzyszenie04-o.pl/klub-filmowy/
UKS BUDO rusza z darmowymi zajęciami!
Od 20.04.2022 w naszym klubie będzie można uczestniczyć w darmowych zajęciach z samoobrony dla kobiet (postawa programowa ze szkoły Aikido, Jujutsu i Judo) oraz zajęciach rodzinnych dla rodziców i dzieci powyżej 7 roku życia (zabawy, integracja, sport).
Zajęcia z samoobrony dla kobiet – środy 21:00-22:00
Zajęcia rodzinne – sobota 11:00-12:00
Zajęcia odbywają się na Akademia Sztuk Walk przy ul. Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.
W imieniu Burmistrza Grodziska Mazowieckiego, Rady Miejska oraz Ośrodka Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszamy serdecznie na Weekendowy Jarmark Świąteczny.
Na placu Karty Dużej Rodziny przed Mediateką przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim, w świątecznych domkach wystawienniczych znajdziecie Państwo regionalne przysmaki, rozgrzewające napoje, wysokiej jakości świąteczne upominki.
Godziny otwarcia Jarmarku Świątecznego:
- 14 grudnia godz. 12.00-18.00
- 15 grudnia godz. 10.00-18.00
- 20 grudnia godz. 16.00-20.00
- 21 grudnia godz. 10.00-18.00
- 22 grudnia godz. 10.00-18.00
Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie karuzela.
Zapraszamy do wspólnej zabawy i zakupów w świątecznej atmosferze.
Wystawa będzie trwała do 15 grudnia 2024 r. W sobotę 14 grudnia zapraszamy na finisaż i spotkanie z autorami prac, które odbędzie się w Mediatece o 15:00.
Na wystawie zobaczą Państwo pejzaże, obrazy przedstawiające architekturę i parki miejskie oraz dworki z kompleksami parkowymi okolic Grodziska Mazowieckiego.
Prace wykonali: prowadzący plenery artyści zaproszeni do projektu: Jakub Cwieczkowski, Paweł Cabanowski, Hanna Lekszycka, Wojciech Żelazny, Włodzimierz Starościak, Paweł Łącki, Hanna Gancarczyk, Rafał Strent i.in. oraz uczestnicy: artyści z Grodziska Mazowieckiego i okolic, artyści – amatorzy, mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego i wielu gości. Projekt odbił się szerokim echem nawet w Warszawie i przyniósł uczestnikom wiele satysfakcji i radości tworzenia. Prace wykonano różnymi technikami (m.in. olej, akryle, akwarele, suche pastele, węgiel).
Przygotowanie wystawy stanowiło wyzwanie ze względu na różnorodność stylów malarskich i technik, prezentowanych miejsc oraz poziom artystyczny. To był swoisty eksperyment, którego celem było nie tylko zaproszenie artystów, ale i osoby, które dopiero podejmują próby plastyczne do zmierzenia się z filozofią malarstwa. Prowadzący czuwający nad postępem powstających prac byli wsparciem dla mniej doświadczonych oraz partnerami w rozmowach profesjonalistów. Mieszkańcy chętnie spoglądali na sztalugi, zadawali pytania malującym artystom, życzliwie towarzyszyli ich działaniom. Wydaje się, że artyści tworzący swoje obrazy w przestrzeni naszego miasta, to naturalny widok dla regionu związanego z postacią światowej sławy artystów jak Józef Chełmoński, Tadeusz Łapiński czy Jan Skotnicki.
Wystawę przygotowały Alicja Czyżnikowska, Katarzyna Łyżwińska – Stasiak i Maria Broniewicz.
Tekst: Alicja Czyżnikowska