Grodzisk Mazowiecki

  • e-Urząd
  • Prezentacja Gminy
  • Inwestycje Gminne
  • Samorząd Miejski
  • Urząd Miejski
  • Straż Miejska
  • Kultura i sport
  • Miasto dzieci
  • Mapa Urzędu Miejskiego
  • Pomoc dla Ukrainy

Agenda
Agenda
Dzień
Miesiąc
Tydzień
lipiec 2022 lip 2022
Schowaj wszystko Rozszerz wszystko
lip
8
pt.
Margot i Alma – premiera ogólnopolska w Kinie Wolność
Bilety
lip 8 całodniowy

W piątek 8 lipca premiera ogólnopolska w Kinie Wolność „Margot i Alma”

reż. Anaïs Volpé | produkcja: Francja | 2021 | komedia, dramat | 1 godz. 39 min
język: francuski + napisy po polsku

Margot (Souheila Yacoub, „Climax”) ma 27 lat, mieszka w Paryżu i wraz ze swoją przyjaciółką Almą (Déborah Lukumuena, Cezar za rolę w filmie „W pogoni za marzeniami”) uparcie chodzi na castingi, pracując na co dzień jako kelnerka. Dziewczyny wiedzą, że zawsze mogą na siebie liczyć, nawet jeśli są dla siebie konkurentkami.

Przełom następuje, gdy Alma otrzymuje główną rolę w sztuce uznanej reżyserki (Sveva Alviti, tytułowa „Dalida. Skazana na miłość”), a Margot ma być jej zastępczynią. Niedługo po tym na jaw wychodzi tajemnica skrywana przez

Almę, która postawi jej udział w spektaklu pod znakiem zapytania… Czy przyjaciółkom uda się zachować łączącą ich, wyjątkową i niezwykle silną, więź mimo przeciwności losu?

W filmie zobaczymy Souheilę Yacoub, znaną m.in., z filmu „Climax”, Déborah Lukumuenę – uhonorowaną Cezarem za rolę w filmie „W pogoni za marzeniami” i Svevę Alviti – tytułową „Dalidę. Skazaną na miłość”.

REPERTUAR

BILETY

 

Czytaj więcej
Kategorie: Kultura
Kompozycje Schumanna w wykonaniu Przemysława Lechowskiego @ Dworek Adama Chełmońskiego
Bilety
lip 8@18:30 – 19:30
W najbliższy piątek o godzinie 18.30 Dworek Adama Chełmońskiego zaprasza na kolejny letni koncert. Tym razem wystąpi dla Państwa Przemysław Lechowski, który zaprezentuje kompozycje Roberta Schumanna.
Głównym punktem programu będzie cykl 8 fantazji Roberta Schumanna – Kreisleriana op.16. Jest to jedno z jego najważniejszych dzieł fortepianowych, na dodatek najbardziej przez niego cenione. Koncert zakończy jeden z najpiękniejszych romantycznych utworów lirycznych – przepiękne Consolation Des-dur Franciszka Liszta.
Zapraszamy serdecznie!
Czytaj więcej
Kategorie: Kultura Społeczne
lip
9
sob.
Ciuchcia miejska – jedziemy na wieś
Bilety
lip 9@10:00 – 20:00

Zapraszamy w sobotę 9 lipca na wycieczkę na wieś.

Odwiedzimy: Kałęczyn, Janinów, Kozerki, Władków, Makówkę (postój 20 min), Mościska i Adamowiznę. 

Ciuchcia odjeżdża z ul. Kościuszki (przy budynku Straży Miejskiej) o godzinie: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00.

Bezpłatne bilety można pobrać w piątek 8 lipca w godzinach 12-18 w Poczekalni PKP. Druga część biletów będzie do pobrania u kierownika pociągu przed każdym kursem. Liczba miejsc ograniczona.

Czas przejazdu ok. 2 godz. Start i meta ul. Kościuszki.

1 osoba może odebrać max 4 bilety

Czytaj więcej
Kategorie: Dzieci Kultura
Bezpłatne zajęcia @ Westfala 3A
Bilety
lip 9@11:00 – 12:00
Bezpłatne zajęcia @ Westfala 3A

UKS BUDO rusza z darmowymi zajęciami!
Od 20.04.2022 w naszym klubie będzie można uczestniczyć w darmowych zajęciach z samoobrony dla kobiet (postawa programowa ze szkoły Aikido, Jujutsu i Judo) oraz zajęciach rodzinnych dla rodziców i dzieci powyżej 7 roku życia (zabawy, integracja, sport).

Zajęcia z samoobrony dla kobiet – środy 21:00-22:00
Zajęcia rodzinne – sobota 11:00-12:00

Zajęcia odbywają się na Akademia Sztuk Walk przy ul. Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.

Czytaj więcej
Kategorie: Dzieci Kultura Sąsiedzi Społeczne Sport
Spotkanie klubu filmowego Słowem Widziane @ Mediateka, ul. 3 Maja 57,
Bilety
lip 9@11:00 – 14:00

Zapraszamy na wakacyjne spotkanie Klubu Filmowego dla osób z niepełnosprawnością wzroku Słowem Widziane.

Wyświetlimy francuski komediodramat o sparaliżowanym milionerze, który zatrudnia do opieki młodego chłopaka z przedmieść.

Po filmie liczymy na Państwa udział w dyskusji, którą poprowadzi Wojciech Zieliński.

Pokaz jest bezpłatny.

Dla wszystkich, którzy są zainteresowani wydarzeniami organizowanymi w ramach klubu filmowego „Słowem widziane” uruchomiliśmy specjalny formularz, przy pomocy którego można rejestrować się do naszego klubowego biuletynu informacyjnego. Wszystkie osoby, które się zarejestrują będą od nas otrzymywać powiadomienia e-mail o wydarzeniach organizowanych w ramach działalności klubu. Nie ominie Was wówczas żadna informacja o filmach lub spektaklach teatralnych z audiodeskrypcją, które będą wyświetlane w ramach spotkań klubowych.
Zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w kolejnych spotkaniach klubu filmowego.
Formularz znajduje się na stronie: http://www.stowarzyszenie04-o.pl/klub-filmowy/
Czytaj więcej
Kategorie: Kultura
lip
10
niedz.
Ciuchcia miejska – jedziemy na wieś cz.2
Bilety
lip 10@10:00 – 20:00

Zapraszamy w niedzielę 10 lipca na wycieczkę na wieś.

Odwiedzimy: Odrano Wolę, Szczęsne, Radonie, Książenice (postój 20 min)., Marynin, Urszulin, Opypy oraz Kady

Ciuchcia odjeżdża z ul. Kościuszki (przy budynku Straży Miejskiej) o godzinie: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00.

Bezpłatne bilety można pobrać w piątek 8 lipca w godzinach 12-18 w Poczekalni PKP. Druga część biletów będzie do pobrania u kierownika pociągu przed każdym kursem. Liczba miejsc ograniczona.

Czas przejazdu ok. 2 godz. Start i meta ul. Kościuszki.

1 osoba może odebrać max 4 bilety

Czytaj więcej
Kategorie: Kultura
Klasyka w Parku – „Osiecka – Orientalnie”
Bilety
lip 10@16:00 – 17:00

                                                                                                                                                KLASYKA W PARKU 10 lipca godz.16.00 koncert „Osiecka – Orientalnie”

 

„Osiecka – Orientalnie” – koncert w wykonaniu zespołu „Sentido” w składzie: Edyta Krzemień – wokal, Sebastian Wypych – kontrabas, Arad Emamgholi – daf, tombak, wokal, Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne.

Agnieszka Osiecka to postać kultowa, której bogata twórczość literacka i artystyczna na stałe wpisały się do kanonu polskiej kultury. Osiecka była kobietą niezwykle wszechstronną, jednak to teksty piosenek jej autorstwa obdarzone zostały szczególną estymą, zapewniając nieśmiertelność jej wyjątkowej postaci. Piosenki te do dziś cieszą się niegasnącą popularnością, budzą zachwyt i wzruszają do łez – zarówno wykonawców jak i słuchaczy. Zespół „Sentido” w swoim wyjątkowym projekcie muzycznym „Osiecka – Orientalnie” sięga do tej niezwykłej twórczości, czerpiąc z niej to co najlepsze i dzieląc się swoją wrażliwością, odczytuje ją na nowo. Dzięki wykorzystaniu dźwięków koncertowego akordeonu, intrygującego brzmienia wokalu i bliskowschodnich instrumentów perkusyjnych, Artyści zespołu „Sentido” ubierają znane oraz lubiane utwory w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość i nową duszę.

W programie m.in.: „Niech żyje bal”, „Nie żałuję”, „Miasteczko cud”, „Wariatka tańczy”, „Komu weselne dzieci”, „Ucisz serce”, „Kiedy mnie już nie będzie”.

Edyta Krzemień – ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno – Aktorski Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2008 roku zadebiutowała rolą Christine w musicalu „Upiór w Operze” w Teatrze Muzycznym Roma. W kolejnych latach, na wielu scenach teatralnych zagrała główne lub jedne z głównych ról m.in. w takich musicalach jak: Les Miserables, Tarzan, Sweeney Todd, Ghost, Jekyll and Hyde, Sister Act, Miss Saigon, Piloci.

Koncertuje z repertuarem musicalowym i filmowymi. Jest ponadto zafascynowana szeroko pojętą muzyką Orientu. Współpracuje m.in. z Wrocławskim Teatrem Pieśni Kozła, a także ze Zbigniewem Preisnerem, z którym nagrała utwory na płytę „W poszukiwaniu dróg”. Pod batutą kompozytora i z jego utworami wystąpiła w megaron Concert Hall w Atenach, oraz na festiwalu „Klara Music Festival” w Brukseli a także „Haifa Film Festival” gdzie wykonywała utwory z filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Zaśpiewała ponadto w spektaklu Z. Preisnera i E. Lipskiej „2016 Dokąd ?” w NFM we Wrocławiu, na 29 Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, na koncercie z Tauron Arena z okazji 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera, a także w Instituto Cultural de Leon w ramach XXIV Festiwalu „Internacional de Arte Contemporáneo” (Meksyk 2021). Współpracuje ponadto z Emirackim kompozytorem Ihabem Darwishem. Nagrała partię solową do utworu kompozytora na otwarciu pokazów największej na świecie fontanny „The Palm Fountain” w Dubaju. Śpiewa również na jego najnowszej płycie „Hekayat – Symphonic Tales”.

Od 2015 r. figuruje w bazie wokalistów „Cirque du Soleil”, a w 2020 roku otrzymała angaż w nowej produkcji CDS „Under The Same Sky”, którego premierę planowano na 2022 rok. Dubbinguje. Jest m.in. nowym głosem Królewny Śnieżki w bajce Walta Disneya „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Jest wykładowcą na specjalności musical, w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Sebastian Wypych – kontrabasista, solista, kameralista, pedagog, kompozytor, organizator i animator sztuki, doktor sztuk muzycznych, pomysłodawca wielu projektów artystycznych. Jest założycielem i właścicielem  BEST ART CONCEPT. Laureat wielu prestiżowych nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i zagranicą. Ukończył w 1996 z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. Karola  Szymanowskiego w Warszawie w klasie kontrabasu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Pobierał nauki u Lee Mesh’a, kontrabasisty w Metropolitan Opera (USA).

Prowadzi intensywną działalność koncertową (solista i kameralista) oraz organizacyjną i producencką. W latach 2012-2017r. związany był z Warszawską Operą Kameralną jako Kierownik Artystyczny Pionu Opera/Off. Był pomysłodawca i dyrektorem artystyczny festiwali: Piękny Brzeg Sztuki, Wisłostrada Sztuki oraz Diaspora World Jewish Culture Festival. Założył eksperymentalne projekty TRASH ORCHESTRA, ethn/o/pera oraz L’Orchestre du Joli Bord – z gościnnym udziałem Maestro Jerzego Maksymiuka.

W 2017 r. nagrał, wyprodukował i wydał prestiżową oficyną Requiem Records oraz swój autorski, solowy album „DIRECTIONS” z pogranicza klasyki, otwartej improwizacji, minimal music i etno. W 2021 r. wydał płytę „POLSKA ENTER” będąca zbiorem nagranych przez niego ludowych pieśni a’capella rożnych regionów polski. W 2021 r. nagrał album TANGA ŚWIATA z udziałem własnego zespołu GANG TANGO i gościnnym udziałem światowej sławy skrzypka, Robiego Lakatosa – jako solisty.

Na gruncie muzyki eksperymentuje, łącząc muzykę klasyczną z elektroniczną oraz wieloma stylami sztuki muzycznej. Dokonał licznych nagrań dla wytwórni, w tym: Polskie Nagrania, DUX, Swiss Romande, Art Zone, Pomaton, RMF Classic, Alchemik, Polskie Radio i TVP. Od 2018 roku naucza w klasie kontrabasu Akademii Muzycznej w Łodzi

Arad Emamgholi – perkusista. Urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na daf (tradycyjny irański bęben obręczowy) w świątyni sufickiej. W 2002 roku ukończył studia z zakresu kinematografii na Uniwersytecie w Teheranie. Od 1992 roku prowadzi intensywną działalność koncertową występując na prestiżowych festiwalach muzycznych i w uznanych salach koncertowych całego świata. Prowadzi również regularnie kursy mistrzowskie gry na daf.

Występował z wieloma uznanymi artystami i zespołami w Iranie i poza jego granicami. W 2005 roku został wydany w Iranie jego debiutancki album „Shur-e Daf”. Od tamtej pory uczestniczył w szeregu nagrań płytowych znakomitych kompozytorów, wokalistów i instrumentalistów.

Od 2016 roku mieszka na stałe w Warszawie. W 2019 roku założył irańsko-polskie trio perkusyjne o nazwie „Shapol”, które rok później wydało swój pierwszy album.

Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Umiejętności wykonawcze doskonalił również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria) w klasie prof. Janne Rättyä. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu koncertujących na rzadkim instrumencie francuskim – akordinie.

Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami (m.in.: Austria, Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). Prezentował muzykę klasyczną, rozrywkową, improwizowaną i world music na szeregu uznanych festiwalach oraz  scenach koncertowych (w tym: polskich filharmonii, teatrów i ośrodków kultury, Studio Koncertowe im. W. Lutosławskiego, Muzyczne Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej, Zamek Królewski w Warszawie, Sinfonia Varsovia). Nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jako solista-akordeonista współpracował m.in. ze zdobywcą Oskara, Janem A.P. Kaczmarkiem, nagrywając muzykę kompozytora. Przez 5 sezonów artystycznych wykonywał muzykę na żywo w spektaklu „Tango Piazzolla” w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. W 2020 r. koncertował ze światowej sławy skrzypkiem – Roby Lakatos, nagrywając m.in. płytę pt. „World Tangos”.

Piotr jest twórcą oraz kierownikiem artystycznym kilkunastu zespołów i projektów muzycznych, w tym m.in.: „Sentido” oraz „Retro Orchestra”. Ponadto na stałe występuje w zespołach „Gang Tango” (czołowy polski zespół wykonujący tanga świata) oraz „Orkiestra Adria” (nawiązująca składem i idiomem brzmieniowym do zespołów występujących w międzywojennych lokalach i teatrach rewiowych Warszawy).

W 2011 r. nagrał płytę „Retrato” (z tangami argentyńskimi i kompozycjami własnymi), a w 2021 płytę „World of Orient” (w klimacie szeroko pojętej muzyki Orientu). Piotr jest aranżerem wszystkich utworów na obu w/w płytach oraz we wszystkich własnych projektach muzycznych. Ponadto jako aranżer współpracował m.in. z: Kayah, Kubą Badachem, Katarzyną Cerekwicką, Anną Karwan, Lalą Czaplicką, Orkiestra Adria, Gang Tango.

Wybitny brazylijski artysta i dyrygent, Jose Maria Florencio powiedział o nim : „…[dzięki twórczości Piotra Kopietza] Polska zaczyna być miejscem, gdzie kompozycje na bandoneon i tango powstają na poziomie co najmniej tak wspaniałym, jak na poziomie samego Astora Piazzolli. Mamy fantastycznego kompozytora…”.

Park Skarbków w Grodzisku Mazowieckim ul. 3 Maja/Okulickiego

w razie deszczu koncert odbędzie się w Mediatece

 

 

Czytaj więcej
Kategorie: Kultura
lip
13
śr.
Kino na leżakach – „Biały potok”
Bilety
lip 13@22:00 – 23:45

Tradycyjnie w wakacje zapraszamy na Kino na leżakach w Parku Skarbków

13 lipca w środę o godz.22.00 „Biały potok”

reż. Michał Grzybowski Komedia, Polska, 1 godz 19 min, film od lat 15

Występują: Marcin Dorociński, Julia Wyszyńska, Dobromir Dymecki

Komedia omyłek o perypetiach dwóch małżeństw. Michał i Ewa prowadzą stateczne życie podporządkowane dobrej pracy i drugiej ciąży. Kasia i Bartek borykają się z poważnymi problemami finansowymi. Niespodziewanie dla wszystkich podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że spędziła noc z Michałem. Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Zależności uczuciowe i finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. W kameralnej atmosferze emocje sięgają najwyższych rejestrów. Absurd towarzyszy wzruszeniom. Na dodatek w małżeński spór angażują się windykatorzy, policja oraz wścibski sąsiad. Chaos narasta, mnożąc zabawne sytuacje, aż do finałowej tragedii, która okaże się szansą dla obydwu małżeństw – ratunkiem dla ich miłości i przyjaźni

Wstęp wolny!

Park Skarbków ul. 3 Maja/Okulickiego, Grodzisk Mazowiecki

 

Czytaj więcej
Kategorie: Kultura
lip
15
pt.
„Thor: Miłość i grom” – od 15.07 w Kinie CK
Bilety
lip 15 całodniowy

Zapraszamy od 15 lipca do Kina CK na „Thor: Miłość i grom”

W filmie Marvel Studios “Thor: miłość i grom” Bóg Gromów (Chris Hemsworth) wyrusza na wyjątkową misję, by odnaleźć wewnętrzny spokój. Przyjemną emeryturę Thora przerywa jednak spotkanie z Gorrem Rzeźnikiem Bogów (Christian Bale) – galaktycznym zabójcą, który pragnie zagłady wszystkich wiecznych istot. Aby stawić czoła zagrożeniu, Thor wzywa na pomoc Królową Walkirię (Tessa Thompson), Korga (Taika Waititi) i swoją byłą dziewczynę Jane Foster (Natalie Portman), która z niewiadomych przyczyn potrafi władać jego magicznym młotem Mjolnirem. By odkryć tajemnicę Rzeźnika Bogów i powstrzymać go nim będzie za późno, bohaterowie muszą się zmierzyć z kosmicznymi przeciwnościami.

REPERTUAR

KUP BILET

 

Czytaj więcej
Kategorie: Kultura
lip
16
sob.
Bezpłatne zajęcia @ Westfala 3A
Bilety
lip 16@11:00 – 12:00
Bezpłatne zajęcia @ Westfala 3A

UKS BUDO rusza z darmowymi zajęciami!
Od 20.04.2022 w naszym klubie będzie można uczestniczyć w darmowych zajęciach z samoobrony dla kobiet (postawa programowa ze szkoły Aikido, Jujutsu i Judo) oraz zajęciach rodzinnych dla rodziców i dzieci powyżej 7 roku życia (zabawy, integracja, sport).

Zajęcia z samoobrony dla kobiet – środy 21:00-22:00
Zajęcia rodzinne – sobota 11:00-12:00

Zajęcia odbywają się na Akademia Sztuk Walk przy ul. Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.

Czytaj więcej
Kategorie: Dzieci Kultura Sąsiedzi Społeczne Sport
lipiec 2022 lip 2022

Urząd Miejski

Urząd Miejski

ul. T. Kościuszki 12A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: (22) 755 55 34
(22) 755 20 16
fax: (22) 755 53 27
e-mail: urzad@grodzisk.pl

Beata Sajak, Inspektor Ochrony Danych: abi@grodzisk.pl,
tel. (22) 755 55 34 wew. 236

Godziny otwarcia
pon: 8-18
wt, śr, czw: 8-16
pt: 8-15

Godziny otwarcia kasy
pon: 8-15
wt, śr, czw: 8-14
pt: 8-13

Deklaracja dostępności przycisk TEKST ŁATWY DO CZYTANIA Centrum Kultury Ośrodek Sportu i Rekreacji Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki Organizacje Pozarządowe Mikroporady Mapa hotspotów w gminie © 2021 Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim - Identyfikator Gminy: 1405043

Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko Mazowsze Serce Polski Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

© 2015. All rights reserved. Buy Kallyas Theme.

Na górę

Dzisiejsza pogoda w Grodzisku:

zachmurzenie duże

Temperatura: 18.98 °C

Ciśnienie: 1032 hPa

Wilgotność powietrza: 82 %

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.