Wydarzenie już się rozpoczęło lub skończyło
Zapraszamy w sobotę 6 stycznia o godz.19.00 do sali widowiskowej na tradycyjny już Koncert Noworoczny
W programie najpiękniejsze przeboje operetkowe, operowe musicalowe, filmowe….
Wystąpią:
Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran
Doktor sztuk muzycznych (2020 r.) oraz absolwentka Studium Pieśni macierzystej uczelni (2016 r.).
Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (2004 r.) w klasie śpiewu prof. Jadwigi Rappé.
Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów, wcielając się w rolę Hrabiny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta. Od tego czasu regularnie występuje w spektaklach teatralnych i galach koncertowych w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Holandia, Luxemburg, Szwajcaria, Francja, Czechy, Dania, Szwecja, Białoruś, Izrael, Palestyna, Kanada, Tajwan). Artystka współpracowała z wybitnymi dyrygentami, m.in. z Łukaszem Borowiczem, Gabrielem Chmurą, Sławomirem Chrzanowskim, Manfredem di Crescenzo, Agnieszką Duczmal, Danielem Huppertem, Jerzym Maksymiukiem, Shlomo Mintzem, Markiem Mosiem, Marcinem Nałęczem-Niesiołowskim, Tadeuszem Wicherkiem, Tadeuszem Kozłowskim. Występowała na międzynarodowych festiwalach, między innymi: Festival International de Musique Sion Valais (Szwajcaria), Casa dei Mezzo Music Festival (Grecja), Festival International de Musique de Chambre en Charente (Francja). W sezonie 2007/2008 wystąpiła w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie w spektaklu Epizod z życia Karola Kurpińskiego. Współpracowała z Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Muzycznym w Lublinie, a w latach 2009-2015 była solistką Teatru Muzycznego w Łodzi. Kreowała główne role w przedstawieniach: „Cyrulik Sewilski” (Rosina) G. Rossiniego, „Straszny dwór” (Hanna), „Verbum nobile” (Zuzia) S. Moniuszki, „Skrzypek na dachu” (Hudel) J. Bock’a, „Wesoła wdówka” (Hanna Glawary) F. Lehara, „Księżniczka czardasza” (Stasi) E. Kalmana, „Sprzedana narzeczona” (Marzenka) B. Smetany. Istotnym polem działalności artystki jest interpretacja i badania nad muzyką polską. którą od wielu lat stara się przybliżać publiczności pełniąc funkcje: prezesa Fundacji im. Zygmunta Noskowskiego oraz dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyczne przestrzenie” w Wielkopolsce.
Robert Aleksander Szpręgiel– baryton
Absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki.
Po studiach los przywiódł go do Warszawy, gdzie zaczął pracę w Teatrze Muzycznym Roma. Brał udział w takich realizacjach jak: „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha – rola Morfeusza, „Piotruś Pan” do muzyki J. Stokłosy oraz „Miss Saigon” C. Schonberga. Po kilku latach postanowił jednak wrócić do śpiewu klasycznego i skierował swoje kroki do Warszawskiej Opery Kameralnej,gdzie jako solista występował w dziełach Mozarta, Moniuszki,,Verdiego,Rossiniego. Aktualnie jest solistą Polskiej Opery Królewskiej ,gdzie wykonuje przede wszystkim partie solowe w operach Mozarta, Rossiniego, Moniuszki. W epertuarze artysty jest także rola w spektaklu „Kobiety Świata”,”Opera w Baśni,Baśń w Operze” które to spektakle wchodzą w skład nowatorskiego projektu” Opera Lihgt „, oraz partie wokalne i operowe w utworach J. S. Bacha, J. F. Haendla, P. Czajkowskiego, M. Ravela, G. Bizeta, F. Chopina, J. Galla, St. Niewiadomskiego, Z. Noskowskiego, T. Birda oraz wiele utworów z gatunku musicalu i muzyki rozrywkowej.Artysta współpracował także z Opreą Bałtycką,Krakowską Operą Kameralną,teatrem Adama Mickiewicza w Cieszynie, Filharmonią Lubelską,Zamojską,Słupską. W 2013 roku odwiedził także Berlińską Filharmonię z koncertem Berlin ,Brodway,New York.
Robert Szpręgiel bierze również udział w projektach kulturalnych i artystycznych produkowanych przez TV Polską m.in. Koncert Galowy Godła „Teraz Polska”, Nagrody Kisiela, Koncert Papieski Patroni Europy,światowa prapremiera hymnu”Papież Słowiański”, na cześć Ojca Świętego Jana Pawła II z okazji Jego kanonizacji, Viva Najpiękniejsi, Patriotyczne Pieśni Wojskowe nagrane dla Programu 2 TVP.W najbliższych planach artystycznych artysty jest także współpraca z Centralnym Artystycznym Zespołem Wojska Polskiego.Z koncertami i spektaklami teatralnymi Robert Szpręgiel odwiedza także takie kraje, jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Hiszpania, Słowenia, Japonia. Artysta jest także uczestnikiem 17 edycji programu rozrywkowego emitowanego przez telewizję Polsat:”Twoja Twarz Brzmi Znajomo „.
Na co dzień bierze również udział w kulturalnym życiu Stolicy. W swojej pracy artystycznej pozostaje otwarty na różnorodność form i gatunków muzycznych, gdyż uważa, że dobry artysta to taki, który potrafi czerpać twórczą energię z różnych źródeł.
W obecnej chwili Robert Szpręgiel jest solistą Polskiej Opery Królewskiej .
Zespół Amabile: Maciej Przestrzelski- skrzypce- koncertmistrz Monika Polaczek Przestrzelska- fortepian Marek Karwowski- wiolonczela Katarzyna Langer- klarnet Alan Turonek- trąbka Marcin Lemiszewski- perkusja
Prowadzenie koncertu: Andrzej Krusiewicz
Bilety w cenie 60 zł do kupienia w kasach kina
lub na https://gok.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/536985/ref/b24_gok/lang