Wydarzenie już się rozpoczęło lub skończyło
Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu integracyjnego TAK JAK TY 2024.
W sobotę, 15 czerwca o godz. 10.45 w Mediatece odbędzie się wyjątkowe spotkanie klubu filmowego Słowem Widziane. Wyjątkowe, ponieważ zapraszamy na nie wszystkie osoby, które chcą wspólnie z osobami niewidomymi i niedowidzącymi obejrzeć film z audiodeskrypcją.
Co to jest audiodeskrypcja? Dodatkowy opis słowny obrazu, który umożliwia osobom z niepełnosprawnością wzroku na odbiór sztuk wizualnych. W praktyce oznacza to, że film ma dodatkową ścieżkę dźwiękową, opisującą to co dzieje się na ekranie. Osoby niewidome w ten sposób oglądają filmy. Podobno niektórym widzącym audideskrypcja przeszkadza. Innym nie. Przyjdź i sam się przekonaj.
Powszechną praktyką jest rozdawanie osobom niewidomym słuchawek, przez które słuchają audiodeskrypcji. Tym razem chcemy, aby to osoby widzące dostosowały się do potrzeb osób niepełnosprawnych i obejrzały film z audiodeskrypcją słyszaną dla wszystkich osób obecnych na sali.
Wyświetlona zostanie polska komedia romantyczna z 2023 r. “Skołowani” w reżyserii Jana Macierewicza.
Maks to niepoprawny kobieciarz, a zarazem notoryczny kłamca. Gdy Anna, młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za niepełnosprawnego, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku. Niespodziewanie, cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę?
Film przeznaczony jest dla widzów 13+.
Jedną z głównych ról w filmie gra Michał Czernecki, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Prywatnie – mąż i ojciec dwóch synów. Absolwent krakowskiej PWST. Zagrał w ponad 30 serialach i filmach. W kinach mogliśmy go zobaczyć w „Każdy wie lepiej”, „25 lat niewinności, sprawa Tomka Komendy”, „Planecie Singli”, „Podatku od miłości”, „Miłość jest wszystkim”, „Miłość jak miód” i wielu innych. Widzom znany jest również z seriali telewizyjnych „M jak miłość”, „Camera cafe”, „Skazana”. Gościnnie występuje w programach kabaretowych. W 2018 roku wydał także w formie książkowej biograficzny wywiad-rzekę pt. „Wybrałem życie”.
Po projekcji filmu my również będziemy mieli okazję porozmawiać z Michałem Czerneckim. Rozmowę z aktorem poprowadzą: Wojciech Zieliński, prowadzący w Mediatece Klub Filmowy dla osób niewidomych oraz Łukasz Nowacki, prowadzący w kinie Centrum Kultury Grodziski Klub Filmowy.
Podczas spotkania nastąpi również wręczenie statuetki Zarządowi Stowarzyszenia De Facto z okazji piątej rocznicy współpracy w ramach dostępnej kultury i klubu filmowego „Słowem widziane”.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!
Dostępność: pętla indukcyjna, asystent dla osób niewidomych, dostępność architektoniczna, rozmowa z Michałem Czerneckim tłumaczona na PJM.
Dodatkowych informacji udziela
Kinga Kunicka
tel.kom.: +48 538 814 993
e –mail: k.kunicka@centrumkultury.eu.
Osoby zainteresowanie wydarzeniami organizowanymi w ramach klubu filmowego “Słowem widziane” zapraszamy do rejestrowania się do klubowego biuletynu informacyjnego.
Formularz znajduje się na stronie: http://www.stowarzyszenie04-o.pl/klub-filmowy/
Festiwal integracyjny Tak Jak Ty zrodził się z potrzeby integracji mieszkańców z osobami o specjalnych potrzebach. Festiwal przełamuje bariery: osoby sprawne pokonują lęk i niepewność, uczą się być z osobami z niepełnosprawnością, a te z kolei mogą poczuć się pełnosprawnymi mieszkańcami miasta i nabierają odwagi do samodzielnego korzystania z jego zasobów.
Organizatorami Festiwalu integracyjnego Tak jak Ty jest gmina Grodzisk Mazowiecki, Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych Malwa Plus.
Oficjalnym partnerem Festiwalu jest Warszawska Kolej Dojazdowa WKD.
Współorganizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie 04-O, Stowarzyszenie DeFacto, Stowarzyszenie Dogs for life, Strefa Aktywnego Seniora.