Grodzisk Mazowiecki

  • e-Urząd
  • Prezentacja Gminy
  • Inwestycje Gminne
  • Samorząd Miejski
  • Urząd Miejski
  • Straż Miejska
  • Kultura i sport
  • Miasto dzieci
  • Mapa Urzędu Miejskiego
  • Pomoc dla Ukrainy
  • Wybory
czwartek, 11 stycznia 2024 / Published in

GALA MUZYKI ŚWIATA – OD OPERETKI PO ARCYDZIEŁA MUZYKI ESTRADOWEJ

Dodaj do kalendarza
  • Dodaj do Kalendarza Timely
  • Dodaj do Google
  • Dodaj do Outlooka
  • Dodaj do Kalendarza Apple
  • Dodaj do innego kalendarza
  • Export to XML
Kiedy: 2 wrzesień 2024@19:00 – 20:30 2024-09-02T19:00:00+02:00 2024-09-02T20:30:00+02:00

Wydarzenie już się rozpoczęło lub skończyło

Kultura

Wędrowny Teatr Muzyczny Maggie Tunkiewicz – Zakrzewskiej przedstawia:

GALA MUZYKI ŚWIATA – OD OPERETKI PO ARCYDZIEŁA MUZYKI ESTRADOWEJ

02.09.2024

godz. 19:00

Sala Widowiskowa Centrum Kultury

Grodzisk Mazowiecki, ul. Spółdzielcza 9

 

Jej Wysokość Operetka oraz dwór jej najwierniejszych sług, na który składają się znani polscy artyści przywędrowali do Państwa w asyście wyjątkowych instrumentalistów, by obdarować tym, co najcenniejsze – bogactwem Muzyki i Śpiewu.

Oddanie publiczności, piękno, artystyczną perfekcję i szlachetność wykonania, ale przede wszystkim miłość do muzyki przyniosą Państwu nasi artyści – soliści teatrów muzycznych, operowych, operetki i estrady. Solistom towarzyszy wspaniały Zespół Kameralny Varsovia Nova.

 

Czekają na Państwa emocje i prawdziwe wzruszenia, które wiążą się z najpiękniejszym wspomnieniem wysokiej sztuki operetkowej i estradowej w najlepszym wydaniu – rodem z programów i festiwali prowadzonych przez Bogusława Kaczyńskiego, rodem z koncertów wiedeńskich, światowych musicali oraz przedwojennego kina. To wyrażona przy pomocy muzyki wielkich kompozytorów (m.in. Kalmana i Lehara) oraz wspaniałych głosów naszych artystów opowieść o pięknie miłosnego doznania połączonego z artystycznym przeżyciem. Operetkowe arie i duety, czardasze, walce czy tanga dwudziestolecia międzywojennego przeniosą Państwa w czasie do krainy miłości, dobra i piękna. W programie najpiękniejsze melodie świata i arcydzieła muzyki estradowej (Memory, Time to say goodbye czy Brunetki, blondynki).

 

Wystąpią:

Barbara Gutaj-Monowid – sopran

Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska – sopran

Leszek Świdziński  – tenor

Maciej Klociński – tenor

Zespół Kameralny VARSOVIA NOVA pod dyrekcją Maestro Krzysztofa Jaszczaka

 

Artyści Wędrownego Teatru Muzycznego żyją, śpiewają i mówią w języku Muzyki, bowiem jak twierdził Jimmy Page: „Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie”.

Z radością czekają na każde spotkanie z Państwem!

 

Barbara Gutaj-Monowid – sopran, urodzona w Poznaniu, solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu. Edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Następnie przez 5 lat uczęszczała do Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Ukończyła Liceum Muzyczne im. M. Karłowicza w Poznaniu w sekcji rytmiki, ucząc się równocześnie śpiewu solowego w klasie mgr Jolanty Kajdasz. W 1997 roku rozpoczęła naukę na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie śpiewu Bożeny Karłowskiej, a później Antoniny Kowtunow. W2003 roku ukończyła Akademię z wyróżnieniem. Jest laureatką IV nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Feruccio Tagliavini w Deutschlandsbergu (Austria) oraz stypendystką Stiftung für Internationale Meisterkurse für Musik w Zurychu. Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez prof. Jewgenija Nesterenko, prof. Ernsta Haefligera, Marinę di Marco, Marię Pellegrini, Halinę Łukomską, prof. Petera Tschaplika. W Teatrze Wielkim w Poznaniu debiutowała w 1999 roku partią Młodej Galiny w operze Galina Marcela Landowskiego. Obecnie śpiewa m.in. partię Zuzanny w operze „Wesele Figara”, Papageny w „Czarodziejskim flecie” Mozarta, Bird 3 w „Anhellim” Przybylskiego, Frasquity w „Carmen” Bizeta. Chętnie wykonuje też muzykę oratoryjno-kantatową i pieśni.

 

Leszek Świdziński – tenor, solista Polskiej Opery Królewskiej. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Kazimierza Pustelaka. Wokalne umiejętności doskonalił m.in. podczas Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich Mozarteum w Salzburgu. W 1988 roku zadebiutował na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej rolą Ferranda w Cosi fan tutte W. A. Mozarta. Natomiast w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie po raz pierwszy wystąpił w partii Edgara w Łucji z Lammermooru G. Donizettiego. Na scenie tej kreował także partie: Belmonta w Uprowadzeniu z Seraju W. A. Mozarta, Alfreda w Traviacie G. Verdiego, Rudolfa w Cyganerii G. Pucciniego, Stefana w Strasznym dworze S. Moniuszki. Wykonywał także tytułową partię w operze Chopin G. Orefice’a. Gościnnie występował w teatrach operowych w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie i Bytomiu w partiach: Hrabiego w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego, Stefana w Strasznym dworze S. Moniuszki, Ernesta w Don Pasquale G. Donizettiego i Ernaniego w Ernanim G. Verdiego i in. Brał udział w licznych festiwalach muzycznych, takich jak Festiwal Mozartowski, Festiwal Oper Barokowych, Festiwal Monteverdiego, Festiwal Muzyki Staropolskiej, Muzyka w Zabytkach Warszawy, Carintischer Sommer w Villach, Klangbogen w Wiedniu, Al-Bustan w Bejrucie. Koncertuje na scenach i estradach w wielu krajach świata. Poza całą Europą, występował również w Egipcie, Libanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Chinach. Ma w repertuarze liczne partie w dziełach operowych, oratoryjnych, operetkowych. Wszechstronne umiejętności zapewniają różnorodność kreowanych przez niego ról – począwszy od koloraturowych partii w operach buffa G. Rossiniego, aż do spintowych, dramatycznych ról w dziełach G. Verdiego i G. Pucciniego. Jest znakomitym księciem  w Kopciuszku G. Rossiniego, jak również wiarygodnym i wzruszającym Manrikiem w Trubadurze, czy Gustavem w Balu Maskowym G. Verdiego. W repertuarze ma także pieśni S. Moniuszki, F. Chopina, M. Karłowicza, I. J. Paderewskiego, F. Schuberta i R. Schumanna.

 

Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska – sopran, twórczyni Wędrownego Teatru Muzycznego, absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie prof. Krystyny Pakulskiej, a także Wydziału Filologicznego w Słupsku. Swój debiut artystyczny rozpoczynała od Filharmonii Poznańskiej oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu w operze „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta. W swojej karierze współpracowała jako solistka między innymi z Teatrem Sabat Małgorzaty Potockiej, Teatrem WOW w Izraelu, Teatrem Equus Marka Wysockiego, Warszawską Orkiestrą Kameralną im. J. Elsnera, Filharmonią Baltica. Z zespołem instrumentalnym Brass Quintet – Capellą Zamku Rydzyńskiego związana jest od roku 2004, wykonując z nimi przez niemalże 20 lat setki koncertów. Z wielkim upodobaniem wykonuje muzykę, operetkową, musicalową a także kantatowo – oratoryjną. Od ponad 10 lat specjalizuje się w piosence francuskiej i patriotycznej. Koncertowała na scenach polskich jak i zagranicznych – Stany Zjednoczone, Izrael, Włochy, Wielka Brytania, Niemcy, Czechy, Litwa, Hiszpania m.in. z Grażyną Brodzińską, Alicją Węgorzewską, Kamilą Lendzion czy Leszkiem Świdzińskim. Jest pomysłodawczynią Międzynarodowego Festiwalu Kultury Muzycznej Musica Sacra – Profana, Festiwalu Piosenek Międzywojnia im. Hanki Ordonówny i Eugeniusza Bodo oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej. W roku 2016 została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, a w roku 2017 Złotym Krzyżem Zasługi przez Zarząd Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Warszawie. W 2022 roku została odznaczona za zasługi medalem PRO MASOVIA przez Marszałka Województwa .Mazowieckiego.

 

Maciej Klociński – tenor, naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku siedmiu lat. Gra również na akordeonie i bandżoli. Przez 13 lat związany był z żyrardowskim teatrem „Maskarada”. W latach 2010-2013 występował z muzykami Orkiestry z Chmielnej. Związany był także z kapelą Warszawiaki, wraz z którą nagrał między innymi dla telewizji TVN program pt. Piąta ćwiartka. W 2013 roku został laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, gdzie za działalność artystyczną popularyzującą twórczość dwudziestolecia międzywojennego został uhonorowany „Złotym Liściem Retro”. W 2015 został laureatem XIX Międzynarodowego Konkursu Młodych Wykonawców Rosyjskiego Romansu „Romansiada 2015” (Nagroda im. Ałły Bajanowej)  Za oddanie rosyjskiemu romansowi przyznanej przez Fundację Ałły Bajanowej w Moskwie. Był kilkukrotnie w gronie stypendystów Stypendium im. Filipa de Girarda, w tym w latach 2018 i 2020. W 2023 roku na podstawie rozprawy doktorskiej pt. Warszawska Orkiestra Uliczna z Chmielnej w latach 1928-2012. Monografia uzyskał stopień naukowy doktora w dyscyplinie literaturoznawstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest członkiem zespołu Ferajna Jastrzębskiego. Prowadzi cykliczne programy w Radiu Fama i w telewizji Żyrardowskiej popularyzujące dawną piosenkę.

 

Bilety w cenie 119 zł do kupienia w kasach kina lub na stronie: https://gok.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/553891/ref/b24_gok/lang

  • Tweet

Urząd Miejski

Urząd Miejski

ul. T. Kościuszki 12A
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: (22) 755 55 34
(22) 755 20 16
fax: (22) 755 53 27
e-mail: urzad@grodzisk.pl

Beata Gradowska, Inspektor Ochrony Danych: abi@grodzisk.pl,
tel. (22) 755 55 34 wew. 236

Godziny otwarcia
pon: 8-18
wt, śr, czw: 8-16
pt: 8-15

Godziny otwarcia kasy
pon: 8-15
wt, śr, czw: 8-14
pt: 8-13

Godziny obsługi klienta w USC
pon: 8-18
wt, śr, czw: 8-15
pt: 8-15
UWAGA: Interesanci w sprawach sporządzenia aktu zgonu będą obsługiwani w godzinach otwarcia

Dwie migające ciemno niebieskie dłonie na białym tle Deklaracja dostępności przycisk TEKST ŁATWY DO CZYTANIA Centrum Kultury Ośrodek Sportu i Rekreacji Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki Organizacje Pozarządowe Mikroporady Mapa hotspotów w gminie © 2025 Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim - Identyfikator Gminy: 1405043

Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko Mazowsze Serce Polski Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

© 2015. All rights reserved. Buy Kallyas Theme.

TOP

Dzisiejsza pogoda w Grodzisku:

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15.86 °C

Ciśnienie: 1015 hPa

Wilgotność powietrza: 73 %

Używamy ciasteczek, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy, lub wyłączyć je w .

Obsługiwane Przez  Zgodności ciasteczek z RODO
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.

Ściśle niezbędne ciasteczka

Niezbędne ciasteczka powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień ciasteczek.

Jeśli wyłączysz to ciasteczko, nie będziemy mogli zapisać twoich preferencji. Oznacza to, że za każdym razem, gdy odwiedzasz tę stronę, musisz ponownie włączyć lub wyłączyć ciasteczka.