Wydarzenie już się rozpoczęło lub skończyło
Zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu „Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat” w piątek 15.02.2019r o godz. 10.00 i 12.00 – tym razem przeżyjemy muzyczne wspomnienia a to wszystko dzięki:
Natalii Kovalenko – sopran – urodziła się na Ukrainie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie.
Pierwszą poważną Nauczycielką Śpiewu od 15 roku życia artystki była Natalia Zacharczenko – Profesor Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie, jedna z najwybitniejszych Profesorów Śpiewu na Ukrainie. Akademię ukończyła z wyróżnieniem otrzymując dyplom śpiewu klasycznego oraz uprawnienia do nauczania śpiewu. Występowała na Ukrainie obecnie w Polsce i w Europie. Udzielała lekcji śpiewu i gry na fortepianie. Od kilku lat mieszka w Polsce, która stała się jej drugą Ojczyzną. W 2010 roku założyła w Polsce Agencję Artystyczną, która miała na celu nawiązanie relacji kulturowych pomiędzy Ukrainą a Polską. Organizowała zarówno pojedyncze koncerty, jak i całe ich cykle.
Współpracuje z czołowymi artystami polskiej estrady oraz występuje na jednej scenie min. obok takich artystów jak Kira i Andrzej Płonczyńscy, Krzysztof Cwynar, Bohdan Łazuka, Jan Zakrzewski czy Wiesław Bednarek. Ceni sobie utwory niepozbawione wartościowej treści i emocji, dba o to, aby opowiadane przez nią historie przemawiały do serc wszystkich słuchaczy. Sopranistka, która swoją ujmującą barwą głosu, poczuciem estetyki muzycznej i wrażliwością duszy przenosi słuchaczy w niezwykły świat muzyki.
Wykonuje zarówno repertuar klasyczny, jak i rozrywkowy. Koncertuje w Polsce, Europie i na Ukrainie oraz zasiada jako juror w wielu konkursach i festiwalach. Ciągle jest w trakcie poszukiwania doskonałości w sobie i innowacji w sztuce
Aleksandra Ładysza – jest śpiewakiem obdarzonym wyjątkowo pięknym, ciepłym i „ciemnym” potężnym głosem basowym. Odziedziczył go po ojcu Bernardzie Ładyszu, który był jego pierwszym nauczycielem. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Studiował śpiew pod kierunkiem wybitnego polskiego śpiewaka Michała Szopskiego. W 1981 roku zaczyna pracę w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Debiutował w Telewizji Polskiej w cyklu „Młode Talenty”, a także na Festiwalu im. S. Moniuszki w Kudowie Zdroju. Debiutował w „Hrabinie” Stanisława Moniuszki w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Na prośbę Marii Fołtyn powołał w Kanadzie Oddział Stowarzyszenia Stanisława Moniuszki w Montrealu.
W 2000 roku stworzył prywatną instytucję MAŁĄ OPERĘ – dającą szereg koncertów w prestiżowych salach stolicy, a latem w plenerach. Aleksander Ładysz ma w dorobku wiele bardzo ważnych opracowań i inscenizacji. Zorganizował ponad 500 koncertów i imprez artystycznych. W 2003 roku przyjął propozycję współpracy z największym dziś w Europie zespołem wojskowym – Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, jako menedżer i solista.
Andrzeja Płonczyńskiego – Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu prof. Pawła Lewieckiego. Karierę rozpoczął jako wirtuoz-pianista, ale wielki talent muzyczny i interpretatorski sprawił, że poświęcił się pracy z największymi śpiewakami, wokalistami, aktorami i piosenkarzami, takimi jak: Bernard Ładysz, Anna German, Irena Santor, Jerzy Połomski, Wiesław Michnikowski, Halina Kunicka, Mieczysław Fogg. Akompaniował niemal wszystkim gwiazdom polskiej estrady.
Ten wspaniały muzyk, także kompozytor i aranżer, był przez wiele lat animatorem i akompaniatorem historycznego już dziś „Podwieczorku przy Mikrofonie”, współpracował z Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, Polskim Radio, Telewizją Polską. Odbył wiele podróży artystycznych od jeziora Bajkał w Rosji poprzez całą Europę, Azję – po Bulwar Zachodzącego Słońca w Kalifornii. Nagrał wiele płyt; wśród których należy wymienić nagraną z Bernardem Ładyszem „A TO POLSKA WŁAŚNIE“ wydaną przez Polskie Radio, której nakład osiągnął rekord sprzedaży i uzyskał poczwórną platynę, czego później nikt w Polsce nie osiągnął. Jest znakomitym pedagogiem – uczy największe gwiazdy interpretacji, muzykalności i pracy nad tekstem.
Wstęp wolny!!
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina od poniedziałku 21.01.2019r.
Jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie 2 wejściówki
Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 922 734 79 44 kino@centrumkultury.eu