Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Tomasz Krupski, Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki i Stowarzyszenie Promocji Twórczości Villa Foksal zapraszają na spotkanie z Jerzym Jankowskim.
Jerzy Jankowski – członek Prezydium Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich. Autor 16 książek, w tym poezji konceptualnej i graficznej.
Na spotkaniu rozmawiać będziemy o tomikach poetyckich – „My-Wy-My” i „Ra(pa)port s-końca Świata” wydanych przez Stowarzyszenie Promocji Kultury Villa Foksal.
Wydarzenie poprowadzi Sławomir Sadowski.
Zapraszamy 17 września (wtorek), na godz. 18:00
Biblioteka Główna (II p. Mediateki)
przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim
Wstęp wolny!
Przez całe wakacje do wolontariatu młodzieżowego dołączały nowe osoby. Pracowaliśmy wspólnie w bibliotece, mamy wiele pomysłów na poszerzenie oferty dla młodzieży. Teraz czekamy na Ciebie i Twoje propozycje!
Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie organizacyjne wolontariatu młodzieżowego. Porozmawiamy o bibliotece i możliwościach, jakie daje ona młodym ludziom.
Spotkanie odbędzie się 18 września (środa), godz. 17:00
Biblioteka Główna (II p. Mediateki)
przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim.
Po spotkaniu organizacyjnym zapraszamy na rozmowę z gwiazdą Instagrama i TikToka oraz pisarką, Emilią Jachimczyk z Mrukbooki oraz autorką książek “Kiss Cam” i “Nigdy przenigdy…”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.
Emilia Jachimczyk – miłośniczka książek i sztuki. Gdy miała 8 lat, zabrała tacie kamerę i zaczęła nagrywać rodzinne podróże po Europie. Absolwentka Liceum Filmowego oraz studentka kinematografii na rzymskim uniwersytecie RUFA (Rome University of Fine Arts). Booktokerka znana jako @mrukbooki, co tłumaczy tym, że mruczy przy dobrej literaturze. Stworzony przez nią profil to ponad 7 milionów polubień i 270 tysięcy obserwatorów, z którymi każdego dnia Emilia dzieli się swoją książkową pasją.
Więcej informacji o wolontariacie: https://biblioteka.grodzisk.pl/nasze-uslugi/wolontariat/
We wrześniu naszą bibliotekę odwiedzi gwiazda Instagrama i TikToka oraz pisarka, Emilia Jachimczyk z Mrukbooki. Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza na spotkanie z autorką „Kiss Cam” i „Nigdy przenigdy…”.
Emilia Jachimczyk – miłośniczka książek i sztuki. Gdy miała 8 lat, zabrała tacie kamerę i zaczęła nagrywać rodzinne podróże po Europie. Absolwentka Liceum Filmowego oraz studentka kinematografii na rzymskim uniwersytecie RUFA (Rome University of Fine Arts). Booktokerka znana jako @mrukbooki, co tłumaczy tym, że mruczy przy dobrej literaturze. Stworzony przez nią profil to ponad 7 milionów polubień i 270 tysięcy obserwatorów, z którymi każdego dnia Emilia dzieli się swoją książkową pasją.
O książkach:
„Kiss Cam”
Melody Ray, od dziecka zakochana w charakteryzacji filmowej, zawsze marzyła o pracy z największymi gwiazdami. Dzięki talentowi i determinacji trafiła na staż do jednej z największych wytwórni filmowych – Parabow Pictures.
I mogłoby się wydawać, że jej życie należy do poukładanych, jednak ciągłe imprezy i głupie pomysły temu przeczą. Chociażby ta nieszczęsna decyzja, żeby wziąć udział w konkursie na VIP-owskie miejsca na mecz Divesów…
Czy Melody mogła przewidzieć, że dzień później wyłapie ją kamera Kiss Cam, przez co na oczach całego stadionu pocałuje najprzystojniejszego chłopaka, jakiego kiedykolwiek widziała? Albo że tajemniczym brunetem okaże się słynny piosenkarz Christian Wood, za którym podąża stado paparazzi? I że to on właśnie będzie ją na kolanach błagał o udawany związek?
A to dopiero początek tej historii…
„Nigdy przenigdy…”
Co zrobić z najbardziej irytującym chłopakiem na świecie?
Marissa nigdy przenigdy:
nie zawiodła swoich rodziców
nie buntowała się
• nie dostała gorszej oceny od piątki
• nie wiedziała, co chce robić w życiu
• nie paliła
• nie poznała większego małpiszona od Maksa
• nie wsiadła do auta nieznajomego
• nie wtykała nosa w nie swoje sprawy
• nie była na podwójnej randce
• nie czuła motyli w brzuchu.
A co jeśli w życiu Marissy pojawi się ktoś, kto wykreśli z jej słownika zdania z „nigdy przenigdy”?
No może poza punktem szóstym…
Grzeczna dziewczynka, która nigdy przenigdy… i zadziorny chłopak, zdeterminowany, by wywrócić jej poukładany świat do góry nogami!
Czy Marissa pozwoli sobie na chwilę zapomnienia? A może na tym właśnie polega dorosłość?
Ciepła i autentyczna historia o dojrzewaniu, odkrywaniu siebie i pierwszej miłości, która nigdy przenigdy się nie poddaje i potrafi przełamać niejedną barierę.
Na spotkanie zapraszamy 18 września (środa), godz. 18:00 Biblioteka Główna (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim
Wstęp na spotkanie jest wolny!
Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „My Coffee Book Club. Zetki w bibliotece”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Więcej informacji u koordynatorki projektu, Magdaleny Żerek: m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl
UKS BUDO rusza z darmowymi zajęciami!
Od 20.04.2022 w klubie będzie można uczestniczyć w darmowych zajęciach z samoobrony dla kobiet (postawa programowa ze szkoły Aikido, Jujutsu i Judo) oraz zajęciach rodzinnych dla rodziców i dzieci powyżej 7 roku życia (zabawy, integracja, sport).
Zajęcia z samoobrony dla kobiet – środy 21:00-22:00
Zajęcia rodzinne – sobota 11:00-12:00
Zajęcia odbywają się na Akademia Sztuk Walk przy ul. Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.
Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Tomasz Krupski i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Barbarą Gawryluk.
Barbara Gawryluk – krakowianka, dzieciństwo spędziła w Nowej Hucie. Jest absolwentką filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jak mówi, ma dwie ojczyzny Polskę i Szwecję. W Polsce dzieje się wszystko co zawodowo najważniejsze w jej życiu, Szwecja zwykle jej to umożliwia. Jest dziennikarką radiową z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Od kilkunastu lat prowadzi w Radiu Kraków autorską audycję o książkach dla dzieci i młodzieży „Alfabet”.
Pisze książki dla dzieci. Jej książki wyróżniają się tym, że są najczęściej oparte na faktycznych zdarzeniach i opowiadają o losach prawdziwych bohaterów. Taki jest „Dżok, legenda o psiej wierności”, „Baltic, opowieść o psie, który płynął na krze”, „Teraz tu jest nasz dom”, seria „Pies na medal”, „Tatry” i „Podhale” napisane razem z Pawłem Skawińskim, „Kraków” stworzony z Łucją Malec – Kornajew, „Gdzie jest Pulpo?” czy „Zdalna babcia”.
Najbardziej osobista jest książka „Janek. Pseudonim Żegota”, która ukazała się w 2024 roku. Historia opisująca wojenne losy ojca autorki została wyróżniona Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO.
Jest również autorką kilku książek dla dorosłych czytelników. One też skupiają się na literaturze dla dzieci. Książkę „Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia” napisała razem z bohaterką. „Ilustratorki, ilustratorzy. Motylki z okładki i smoki bez wąsów” to opowieść o polskiej szkole ilustracji, a „Znamy się od dziecka” to historia wydawnictwa Nasza Księgarnia napisana na setną rocznicę powstania oficyny.
Za swoje książki otrzymała nagrody i wyróżnienia. Między innymi „Zuzanka z pistacjowego domu” otrzymała Koziołka Matołka czyli Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, a „Dżok, legenda o psiej wierności” wpisana jest na listę dwudziestu polskich, najważniejszych książek dla dzieci stworzoną przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.
Jest tłumaczką szwedzkiej literatury dla dzieci, autorką ponad pięćdziesięciu przekładów. Najpopularniejsze w Polsce są: seria „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka, seria o Tsatsikim Moni Nilsson, a dla młodszych czytelników seria o komisarzu Gordonie Ulfa Nilssona.
Za swoją pracę na rzecz kontaktów polsko-szwedzkich została odznaczona przez króla Szwecji Karola XVI Gustawa Orderem Gwiazdy Polarnej.
Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać nowe miejsca, spacerować po lesie, bawić się z wnuczkami i czytać im na głos książki.
Zapraszamy 19 września (czwartek), godz. 10:00
Biblioteka Główna (sala koncertowa),
przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim.
Spotkanie dla klas szkolnych II-III. Obowiązują zapisy u Marii Zdrojewskiej: m.zdrojewska@biblioteka.grodzisk.pl
Spotkanie organizowane w ramach programu BLISKO.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. #nprcz
UKS BUDO rusza z darmowymi zajęciami!
Od 20.04.2022 w naszym klubie będzie można uczestniczyć w darmowych zajęciach z samoobrony dla kobiet (postawa programowa ze szkoły Aikido, Jujutsu i Judo) oraz zajęciach rodzinnych dla rodziców i dzieci powyżej 7 roku życia (zabawy, integracja, sport).
Zajęcia z samoobrony dla kobiet – środy 21:00-22:00
Zajęcia rodzinne – sobota 11:00-12:00
Zajęcia odbywają się na Akademia Sztuk Walk przy ul. Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.
24 września (wtorek) na godzinę 18:00 zapraszamy do Biblioteki Głównej na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Spotkania i dyskusje o książkach mają charakter nieformalny. Aby zapewnić komfortowe warunki do swobodniej dyskusji na temat literatury, do minimum zostały ograniczone kwestie formalne. Choć program adresowany jest przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych, to nie trzeba nawet posiadać karty bibliotecznej, aby móc uczestniczyć w spotkaniach i dyskusjach. Klubowicz nie musi też wypełniać żadnych dokumentów zgłoszeniowych ani wnosić jakichkolwiek opłat. Klubowicz, jeśli nie chce, nie musi zawsze zabierać głosu, nie musi też chwalić omawianej książki. Klubowicze spotykają się z wybraną przez siebie częstotliwością. Spotkaniom klubowym bliżej do rozmowy dobrych znajomych przy kawie niż oficjalnej konferencji.
Kluby mają swobodę w wyborze lektur, które chcą czytać i omawiać.
Na najbliższym spotkaniu DKK porozmawiamy o książce „Zulejka otwiera oczy” Guzel Jachiny.
„Powieść ta należy do tego rodzaju literatury, który, jak się zdawało, zniknął całkowicie wraz z rozpadem Związku Radzieckiego. Istniała wspaniała plejada pisarzy dwóch kultur, którzy należeli do jednego z narodów imperium, ale pisali w języku rosyjskim. Fazil Iskander, Jurij Rytcheu, Anatolij Kim, Ołżas Sulejmenow, Czingiz Ajtmatow… Tradycje owej szkoły to głęboka znajomość materiału narodowego, miłość do własnego narodu, pełen godności i szacunku stosunek do ludzi innych kultur, subtelne korzystanie z folkloru. Wydawało się, że ów kierunek nie będzie miał kontynuacji, że to zaginiony ląd. Zdarzyło się jednak coś rzadkiego i radosnego – pojawił się nowy prozaik, młoda Tatarka Guzel Jachina, która w sposób naturalny zajęła miejsce w szeregu tamtych mistrzów”.
Źródło: Wydawnictwo Noir sur Blanc
Spotkanie odbędzie się 24 września (wtorek), godz. 18:00
w Bibliotece Głównej (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57.
Więcej informacji udzieli koordynatorka DKK, Beata Krupińska:
UKS BUDO rusza z darmowymi zajęciami!
Od 20.04.2022 w klubie będzie można uczestniczyć w darmowych zajęciach z samoobrony dla kobiet (postawa programowa ze szkoły Aikido, Jujutsu i Judo) oraz zajęciach rodzinnych dla rodziców i dzieci powyżej 7 roku życia (zabawy, integracja, sport).
Zajęcia z samoobrony dla kobiet – środy 21:00-22:00
Zajęcia rodzinne – sobota 11:00-12:00
Zajęcia odbywają się na Akademia Sztuk Walk przy ul. Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.
Zapraszamy na II Memoriał im. Marii Michalak
Termin: 28.09.24 9:00-17:00 gry zespołowe
29.09.2024 r.- 10:00-15:00 tenis stołowy i biegi przełajowe
UKS BUDO rusza z darmowymi zajęciami!
Od 20.04.2022 w naszym klubie będzie można uczestniczyć w darmowych zajęciach z samoobrony dla kobiet (postawa programowa ze szkoły Aikido, Jujutsu i Judo) oraz zajęciach rodzinnych dla rodziców i dzieci powyżej 7 roku życia (zabawy, integracja, sport).
Zajęcia z samoobrony dla kobiet – środy 21:00-22:00
Zajęcia rodzinne – sobota 11:00-12:00
Zajęcia odbywają się na Akademia Sztuk Walk przy ul. Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.